Snapchat szykuje się do dużego przejęcia. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (12-18.08.2016)

Snapchat szykuje się do dużego przejęcia. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (12-18.08.2016)

Snapchat zamierza kupić Vurb, sztuczna inteligencja przypomni o ważnych rzeczach, o których zapomniałeś, a Skully wydało zebrane na Idiegogo 2,5 mln dolarów m.in. na striptizerki. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

fot. materiały prasowe

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Snapchat szykuje się do dużego przejęcia. Ma wydać 110 mln dolarów na zakup Vurb

TechCrunch podaje, że w najbliższym czasie Snapchat może kupić za 110 milionów dolarów Vurb. Jest to program, który działa na zasadzie wyszukiwarki i podpowiada użytkownikom m.in., do której restauracji się udać i jaki film obejrzeć. Do tego kompatybilny jest z Uberm i Google Maps. Póki co nie wiadomo dlaczego spółka należąca do Evana Spiegela ma zamiar przejąć Vurb. 

czytaj więcej > 

2. Zapomniałeś o czymś? Wonder przypomni SMS-em

Jordan Singer i Shivkanth Bagavathy z Uniwersytetu w Arizonie stworzyli bota, który przypomni użytkownikom o wszystkim, co mogłoby wylecieć im z głowy. Wonder, bo tak się nazywa, działa jako usługa SMS-owa. Poprzez wiadomość tekstową powierzamy mu informacje, o których moglibyśmy zapomnieć i w ten sam sposób prosimy bota o pomoc, gdy faktycznie o czymś zapomnimy, np. numeru PIN do kart płatniczej. 

czytaj więcej > 

3. Skully zebrało 2,5 mln dolarów na Indiegogo. Ale nie stworzą kasku, bo wydali pieniądze ponoć na auta i striptizerki

Bracia Weller mieli stworzyć Skully R-1, inteligentny kask dla motocyklistów. Żeby zrealizować ten cel zorganizowali zbiórkę na Indiegogo, podczas której zebrali 2,5 miliona dolarów. Teraz okazuje się jednak, że firma zbankrutowała, a zgromadzone pieniądze bracia Weller wydali podobno m.in. na striptizerki, zakup drogich samochodów i podróże lotnicze na Bermudy i Hawaje. Najprawdopodobniej osoby, które wsparły kampanię Skully nie odzyskają swoich pieniędzy. 

czytaj więcej > 

4. Byli pracownicy Allegro i OtoMoto otwierają własny serwis

Łukasz Nowak i Grzegorz Dąbkowski, którzy do niedawna pracowali dla Allegro i OtoMoto ruszyli z Motsy. Jest to serwis internetowy pośredniczący w sprzedaży aut. Platforma zrzesza jedynie autoryzowanych dealerów, którzy na zlecenie klientów szukają odpowiadających ich preferencjom samochodów. Obecnie twórcy Motsy poszukują inwestora, który wesprze projekt. 

czytaj więcej > 

5. Ruszyło Koło Niespodzianek. Wyślij bliskiemu SMS-a z prezentem

Jacek Głazik pracował dwanaście miesięcy, żeby postawić na nogi Koło Niespodzianek. W końcu dopiął swego, bo platforma wystartowała. Jest to serwis internetowy, który służy do obdarowywania najbliższych prezentami. Spośród dostępnych na stronie upominków (np. lot motolotnią), użytkownik wybiera pięć prezentów, którymi uzupełnia tytułowe Koło Niespodzianek. Następnie jego bliski otrzymuje SMS-a z linkiem do platformy i losuje dla siebie upominek. 

czytaj więcej >

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij