Najpopularniejsze spoty reklamowe TrueView na YouTube w 2012 roku

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Najpopularniejsze spoty reklamowe TrueView na YouTube w 2012 roku

YouTube przedstawia polski ranking najchętniej oglądanych spotów reklamowych wyświetlanych przed właściwymi materiałami wideo (tzw. prerolli). O miejscu w rankingu zdecydowało zaangażowanie internautów – to jak chętnie oglądali daną reklamę, nie pomijając jej przed zakończeniem.

Ranking został opracowany w oparciu o format reklamowy TrueView, w przypadku którego reklamodawca płaci tylko za niepominięte wyświetlenia reklamy, czyli wtedy, gdy użytkownik obejrzy ją do końca. Wyniki rankingu obejmują wszystkie kampanie reklamowe wykorzystujące ten format i wyświetlane na YouTube w Polsce w 2012 roku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Miejsce w przygotowanym przez YouTube rankingu zależy od współczynnika oglądalności reklam VTR (View Through Rate), czyli liczby pełnych obejrzeń danego spotu w stosunku do wszystkich odtworzeń. Lista najpopularniejszych pod tym względem reklam przedstawia się następująco:

1. Tic Tac - Gooooooooool

2. T-Mobile - Świąteczne Prezenty

3. Samsung - Galaxy S III

4. Kinder Bueno - reklama kinowa

5. Raffaello - więcej niż tysiąc słów

6. Diverse - Front or back - your choice

7. Alior - gwarancja najniższej raty

8. Ferrero Rocher - Magia Świąt

9. Desperados - Są dni...

10. Infiniti - Infiniti FX

TrueView jest wyjątkowym formatem reklamowym – reklamodawca płaci wyłącznie za pełne wyświetlenia, a jednocześnie na bieżąco otrzymuje informacje o zaangażowaniu odbiorców danego spotu. Nie powinno więc dziwić, że jest to obecnie najpopularniejszy format reklamy wideo na YouTube. Korzysta z niego ponad 70% reklamodawców – komentuje Tomasz Czudowski odpowiedzialny za rozwój sprzedaży YouTube w Polsce.

Model TrueView In-Stream to nowatorski format reklamy wideo wykorzystywany w serwisie YouTube. Odbiorca ma pełną kontrolę nad wyświetlanym przekazem reklamowym i może pominąć spot po pierwszych 5 sekundach jego oglądania. W przypadku spotów trwających do 30 sekund reklamodawca płaci wyłącznie za pełne obejrzenia reklamy. Gdy spot trwa dłużej niż pół minuty, reklamodawca płaci tylko jeśli odbiorca w całości obejrzy pierwsze 30 sekund spotu. W przeciwieństwie do modeli cenowych kosztu za kliknięcie (CPC) lub tysiąca wyświetleń (CPM), reklamodawca nie płaci za każde wyświetlenie reklamy, a jedynie za pełne obejrzenia, która są wskaźnikiem zaangażowania odbiorcy. Co więcej, kliknięcia w spot reklamowy są darmowe.

Format TrueView jest także doceniany przez użytkowników YouTube. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Ipsos dla YouTube, aż 9 na 10 odbiorców przekazów reklamowych preferuje TrueView ponad wszystkie inne formaty.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij