Dobra analiza to podstawa sukcesu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dobra analiza to podstawa sukcesu

Procesy globalizacyjne i rosnące tempo zmian gospodarczych wymuszają na przedsiębiorcach konieczność nieustannego monitorowania swojego otoczenia, w celu podejmowania najwłaściwszych decyzji biznesowych. Wychodząc naprzeciw tym trendom rynkowym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego..

...zaprasza na studia podyplomowe – „Strategiczna analiza rynku i konkurencji (Analityk rynku)”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W dzisiejszych czasach firmy nieustannie szukają nowych rozwiązań na utrzymanie lub uzyskanie przewagi konkurencyjnej. Szeroki dostęp do informacji powoduje, że sukces odnoszą firmy, które nie tylko posiadają informacje, ale także potrafią je odpowiednio zinterpretować i jak najszybciej wykorzystać na własny użytek. Dynamiczne środowisko biznesowe sprawia, że zrozumienie trendów rynkowych oraz przewidywanie działań konkurencji istotnie zyskuje na znaczeniu, a specjaliści z tego zakresu są i będą przez przedsiębiorców poszukiwani. Odpowiednio wykorzystane, pełne zrozumienie sytuacji biznesowej firmy jest konieczne w nowoczesnym świecie do odniesienia przez nią sukcesu.

„Oczekiwania kompetencyjne pracodawców wobec analityków rynku i brokerów informacji stają się coraz bardziej wymagające. Kandydaci do pracy na stanowiskach analitycznych muszą doskonalić swoją wiedzę, umiejętności oraz kompetencje w zakresie analiz rynkowych, aktualnych trendów i wykorzystywania sprawdzonych narzędzi” – mówi Bartłomiej Bańkowski, kierownik studiów podyplomowych „Strategiczna analiza rynku i konkurencji (Analityk rynku)” w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.

Celem studiów podyplomowych „Strategiczna analiza rynku i konkurencji (Analityk rynku)” jest wyposażenie słuchaczy w zestaw narzędzi, umiejętności oraz wiedzę dotyczącą analiz rynku i konkurencji, niezbędnych do pracy na stanowiskach analitycznych.

Studia adresowane są do menedżerów i specjalistów, chcących doskonalić umiejętności w zakresie wyszukiwania, przetwarzania i weryfikowania pozyskanych informacji, a także przygotowywania raportów biznesowych i analiz strategicznych. Program kształcenia zainteresuje osoby pracujące na stanowiskach, na których analiza rynku i konkurencji jest regularnie wykorzystywana – m.in. w działach marketingu, sprzedaży, zakupów czy wspierających analitycznie zarządy firm. Studia są także skierowane do osób planujących karierę w instytucjach finansowych oraz firmach doradczych.

„Na kierunku „Strategiczna analiza rynku i konkurencji (Analityk rynku)” przygotowujemy słuchaczy do prowadzenia samodzielnych projektów, doskonalących i poprawiających jakość pozyskanych informacji oraz wyników analiz otoczenia biznesowego firmy. Pokazujemy na praktycznych przykładach, jak sprawnie wykorzystywać i zarządzać informacją biznesową, aby uzyskać przewagę konkurencyjną. Pod opieką doświadczonych trenerów rozwijamy także dobrą organizację pracy, systematyczność, cierpliwość oraz kreatywność w poszukiwaniu niestandardowych rozwiązań analitycznych. Kompetencje te są niezbędne w procesie pracy z informacjami i danymi biznesowymi, wpływają także na efektywność i szybkość realizowanych zadań” – mówi Bartłomiej Bańkowski, kierownik studiów podyplomowych „Analityk rynku”.

Tematyka zajęć dotyczy m.in. takich obszarów jak: definiowanie elementów rynku, wywiad konkurencyjny, badania rynku, infobrokering, analiza klienta, analiza finansowa konkurentów oraz partnerów handlowych, analizy ilościowe czy zastosowanie analiz rynkowych w ocenie projektów inwestycyjnych.

Wyróżnikiem programu jest dostęp do najlepszych praktyk rynkowych, gdyż kadra wykładowców to wybitni specjaliści z wieloletnim stażem. Zajęcia odbywają się zgodnie z ideą Centrum Kształcenia Podyplomowego: nauczania praktyków przez praktyków. Studia prowadzone są przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i metod, ocenianych jako najbardziej skuteczne w biznesie.

Więcej informacji o tym kierunku dostępnych jest na stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij