Teatr Muzyczny ROMA ogłasza przesłuchania do musicalu „PILOCI”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Teatr Muzyczny ROMA ogłasza przesłuchania do musicalu „PILOCI”

Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie zaprasza na przesłuchania do nowego polskiego musicalu.

W dniach 10-12 października br. w Teatrze Muzycznym ROMA odbędzie się I etap przesłuchań do nowego musicalu „PILOCI”. Premiera planowana jest na październik 2017 roku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„PILOCI” to musical inspirowany wydarzeniami historycznymi przede wszystkim związanymi z Bitwą o Anglię. To także pełna emocji opowieść o miłości przerwanej przez II wojnę światową, o wielkim uczuciu łączącym Jana, młodego polskiego lotnika i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową.

– Po wielu naszych produkcjach światowych tytułów takich jak na przykład „Upiór w operze”, „Koty” „Les Miserables” czy ostatnio „Mamma Mia!”, przyszła pora na polski musical – mówi Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Muzycznego ROMA, a zarazem autor libretta do spektaklu. – O takim spektaklu myślałem od dawna, tym bardziej, że jest to temat bliski mi ze względów rodzinnych: dwaj bracia mojej Babci brali udział w Bitwie o Anglię. „Piloci” nie są rekonstrukcją faktów. To fantazja, burzliwa opowieść o trudnych wyborach podejmowanych przez naszych bohaterów w obliczu dramatycznych wydarzeń.

Niemal dokładnie rok przed premierą gotowe są już wszystkie teksty piosenek, dobiegają też końca prace nad muzyką do spektaklu i projektami scenografii.

– Warstwa muzyczna "Pilotów" to efekt naszych wieloletnich doświadczeń oraz eksperymentów muzycznych – mówi Jakub Lubowicz, który razem ze swoim bratem Dawidem jest autorem muzyki do spektaklu. – Od początku naszej twórczości i aktywności zawodowej poruszamy się w różnych gatunkach muzycznych. Czas akcji „Pilotów” jest precyzyjnie określony, ale muzyka, pomimo wielu nawiązań stylistycznych do epoki, będzie elegancko „ubrana” we współczesny garnitur. Usłyszymy właściwe dla gatunku musicalu songi oparte na długich melodyjnych frazach, a także – nowoczesne rytmy i brzmienia. Do udziału w tym spektaklu będzie zaangażowana pełna orkiestra.

– Opowiadamy tę fabułę dzisiejszym językiem – dodaje Michał Wojnarowski, kierownik literacki ROMY i autor tekstów piosenek. – Mimo poważnych tematów nie uciekamy od humoru, żartu czy zabawy słowem. Na pewno natomiast chcemy uciec od stereotypów. Budujemy postaci tak, aby widz mógł się z nimi utożsamiać.

Oprawę wizualną do spektaklu przygotowuje Platige Image. Nie zabraknie dynamicznych walk samolotów, bitew powietrznych i animowanego show w stylu lat 40-tych ubiegłego wieku.

– Co ważne nie animujemy tylko cyfrowej scenografii – mówi Kamil Pohl, reżyser animacji w Platige Image. – Projektujemy i tworzymy całe światy, tworzymy interaktywną animację, tak by filmy i sceniczne elementy stanowiły dopełnienie, a nie kontrapunkt naszej historii.

Castingi, będą prowadzone w trzech etapach i otwarte są dla wszystkich chętnych, chcących spróbować swoich sił na największej polskiej scenie musicalowej. Obsada zostanie wyłoniona przed końcem bieżącego roku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij