Polak buduje domki na kółkach. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (09.09-15.09.2016)

Polak buduje domki na kółkach. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (09.09-15.09.2016)

Polak stawia mobilne domki, AlkyRecovery pomoże alkoholikom wyjść z nałogu, a Gdańsk udostępnia przedsiębiorcom lokale za „złotówkę”. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

fot. materiały prasowe 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Tańsze niż kawalerka i stoją na kółkach. Polak buduje mobilne domki 

Drewniany domek Tiny House kosztuje o połowę mniej niż kawalerka, chociaż ma ten sam metraż. Do tego zbudowany jest na rampie z zamontowanymi kółkami, dzięki czemu można doczepić go do samochodu osobowego i wozić ze sobą. W zeszłym roku Krystian Scheurer postawił w Polsce cztery takie domki, teraz zamierza wybudować w Zakopanym kampus Tiny House pod wynajem. 

czytaj więcej > 

2. 12% dorosłych Polaków nadużywa alkoholu. W walce z nałogiem pomoże nasza aplikacja – Marcin Brysiak (AlkyRecovery) 

Nie trzeba być uzależnionym, żeby nadużywać alkoholu i żeby ten powodował spustoszenie w organizmie. Marcin Brysiak, pomysłodawca aplikacji dla alkoholików AlkyRecovery, uważa, że nadużywanie zaczyna się wtedy, gdy picie napojów wyskokowych powoduje szkody zdrowotne i społeczne. Jego program ma pomóc takim osobom ograniczyć spożycie alkoholu. Aplikacja m.in. liczy dni trzeźwości, wysyła motywujące wiadomości oraz wyświetla mapę z najbliższymi placówkami lecznictwa. 

czytaj więcej > 

3. Gdańsk dla początkujących przedsiębiorców ma wyjątkową propozycję. Rok wynajmu lokali za "złotówkę" 

Złotówka za metr kwadratowy – tyle przedsiębiorcy zapłacą za najem lokalu w pierwszym roku. W drugim 40 proc. stawki ustalonej podczas konkursu, a w trzecim 70 proc. Po 36 miesiącach opłata wyniesie 100 proc. Tak włodarze Gdańska chcą zachęcić startupowców do najmu tamtejszych lokali. Jednak nie wszyscy przedsiębiorcy będą mogli przystąpić do programu. Dotyczą on tylko tych, którzy po raz pierwszy zakładają działalność gospodarczą albo prowadzą pierwszą nie dłużej niż rok. 

czytaj więcej > 

4. Własny biznes w pół roku nauczy Cię więcej, niż lata spędzone na studiach – Bolesław Drapella (AirHelp) 

Według Bolesława Drapella, prezesa polskiego oddziału AirHelp, własny biznes w pół roku nauczy cię więcej niż studia. Głównie dlatego, że założyciel firmy koordynuje wszystkie aspekty związane z jej prowadzeniem. Co natomiast jego zdaniem determinuje sukces danego projektu, a także jakich umiejętności miękkich i twardych potrzebują przedsiębiorcy? Dowiesz się z tej rozmowy. 

czytaj więcej > 

5. Wystarczy jej 7 minut, żeby przyjąć do pracy. Zawsze zadaje te same dwa pytania 

Marla Malcolm Beck to dyrektor generalna luksusowych sklepów z kosmetykami Bluemercury. Rozmowy kwalifikacyjne z nią trwają zwykle siedem minut, chociaż czasami daje kandydatom dodatkowe trzy minuty. Podczas spotkań z potencjalnymi pracownikami zawsze zadaje te same dwa pytania: jak duży wpływ wywarłeś na swoje poprzednie miejsce pracy i co chcesz robić za 5-10 lat? Potem zagląda do CV i patrzy czy rozmówca pracował dla małej firmy. Jeśli tak to dobrze, bo takie osoby lepiej sobie radzą w trudnych warunkach.

czytaj więcej >

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij