Elon Musk zabierze nas na Marsa. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (23.09-29.09.2016)

Elon Musk zabierze nas na Marsa. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (23.09-29.09.2016)

Elon Musk wyśle nas na Marsa, Bill Gates stworzy genetycznie zmodyfikowane komary, a Snapchat wyprodukuje przeciwsłoneczne okulary do nagrywania krótkich filmów. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu: Elon Musk, twórca Tesli | fot. by OnInnovation, flickr.com CC by-nd 2.0

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Elon Musk zabierze nas na Marsa. Zgodnie z planem za niecałe 10 lat

Zdaniem Elona Muska pierwsi ludzie dotrą na Marsa już w 2024 roku. Zabierz ich tam statek skonstruowany przez firmę miliardera SpaceX. Podróż będzie trwać od 6 do 9 miesięcy i jeśli uda się obniżyć koszty lotu, kupimy bilet na Czerwoną Planetę za mniej więcej 200 tysięcy dolarów. Z czasem Elon Musk zamierza zaludnić Marsa i wysyłać tam ochotników co 24 miesiące. 

czytaj więcej > 

2. Zmodyfikowane genetycznie komary. Gatesowie inwestują w projekt 75 mln dolarów 

Bill Gates i naukowcy biorący udział w programie Target Malaria zmodyfikują genetycznie samice komarów. Zdaniem jednego z najbogatszych ludzi świata jest to konieczne, żeby zmniejszyć populację owadów, które przenoszą malarię i są odpowiedzialne za śmierć 725 tysięcy osób rocznie. Fundacja należąca do Billa Gatesa i jego małżonki zainwestowała w to przedsięwzięcie 75 mln dolarów.

czytaj więcej > 

3. Na Craiglist. Tak Airbnb zdobył swojego pierwszego klienta 

AirBnb nie mogłoby istnieć, gdyby jego użytkownicy nie zaoferowali internautom krótkoterminowego wynajmu nieruchomości. Doskonale zdawali sobie z tego sprawę założyciele serwisu i zadali sobie pytanie, jak znaleźć właścicieli mieszkań, którzy skorzystają z AirBnb? Odwiedzili popularną w Stanach Zjednoczonych stronę z ogłoszeniami Craiglist i odezwali się do kilku użytkowników z propozycją współpracy. Zadziałało. 

czytaj więcej > 

4. Snapchat zmienia nazwę i prezentuje okulary do nagrywania 10-cio sekundowych filmów 

– Kiedy startowaliśmy sensownie było nazwać firmę Snapchat Inc., bo naszym jedynym produktem był Snapchat – pisze Evan Spiegel. Po pięciu latach działalności jego firma przestaje tworzyć tylko oprogramowanie, ale bierze się również za hardware i zmienia nazwę na Snap Inc. Pierwszym sprzętem, jaki wyprodukuje kalifornijski startup będą okulary przeciwsłoneczne Spectacles. Mają służyć do nagrywania 10-cio sekundowych filmików, którymi użytkownicy Snapchata będą dzielić się ze swoimi znajomymi. 

czytaj więcej > 

5. Przestrzeń. O kulturze pracy w polskich startupach i agencjach marketingowych - Wydanie specjalne MamStartup 

Redakcje MamStartup i NowyMarketing przygotowały wspólnie specjalne wydanie MamStartup. Znajdziesz w nim 17 wywiadów z właścicielami startupów i agencji marketingowych. Nasi rozmówcy opowiadają o kulturze pracy i przestrzeniach kreatywnych. Z publikacji dowiesz się m.in. dlaczego rynkowi giganci wydają miliony dolarów na wyposażenie biur, czy warunki i miejsce pracy mają znaczenie oraz w jakich przestrzeniach pracują startupowcy?   

czytaj więcej >

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij