Dasz rybę, czy wędkę? - w Krakowie dają wędkę

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dasz rybę, czy wędkę? - w Krakowie dają wędkę

Krakowska Fundacja Sarigato wystartowała właśnie z kampanią społeczną “Dasz rybę, czy wędkę?”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na problem nierównego dostępu dzieci do edukacji, szczególnie w zakresie wykorzystania nowych technologii oraz zachęcenie do udzielenia mądrej, odpowiedzialnej pomocy.

“Jeśli dasz człowiekowi rybę, nakarmisz go na jeden dzień. Jeśli nauczysz go łowić ryby, nakarmisz go na całe życie.” Organizatorzy ogólnopolskiej akcji Karmimy Psiaki zainspirowani słowami Konfucjusza, w nowy rok szkolny weszli z nowym pomysłem. Szkoła 3.0 to innowacyjny projekt edukacyjny, w ramach którego realizowane będą cykliczne zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kampanię “Dasz rybę czy wędkę?” wspierają wpływowe osobistości ze świata nowych mediów. W roli Ambasadorów zdolnych dzieci, zbierają środki na stronie www.szkola30.pl, aby Fundacja mogła uruchomić regularne kursy. Każdy, komu idea mądrej pomocy jest bliska, może zaangażować się także za pośrednictwem social mediów: wystarczy umieścić w nich swoje zdjęcie z hashtagiem #dajwędkę na tle biblioteczki z książkami.

- Nie chcemy ograniczać się do doraźnej pomocy, chcemy pomagać mądrze! Zrobić coś, co będzie miało długofalowy sens. Myśleliśmy o przyszłości dzieciaków, o nauczeniu ich czegoś, co pomoże im w życiu, ale też będzie inwestycją w naszą wspólną przyszłość. Dlatego padło na programowanie – dziedzinę, która ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie współczesnego świata - mówi Paulina Wójtowicz z Fundacji Sarigato.
W zajęciach prowadzonych przez nauczycieli Szkoły 3.0. będą uczestniczyć dzieci z instytucji oraz ośrodków współpracujących z Fundacją Sarigato, tj. Stowarzyszenia Siemacha, szkół oraz domów dziecka z Krakowa i okolic.

Kampania została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Miasta Krakowa.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij