Sztuka mięsa pod nóż, czyli kolejne udane warsztaty Akademii Smaku

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Sztuka mięsa pod nóż, czyli kolejne udane warsztaty Akademii Smaku

Jakie są złote zasady przyrządzania wołowiny? Po czym poznać dobre mięso wołowe? Ile kilogramów mięsa jest w stanie zmielić maszynka do mielenia jednego dnia? Odpowiedzi na te pytania udzielili kucharze i uczestnicy październikowej edycji Akademii Smaku Boscha.

Ponad piętnaście kilogramów wołowiny – tyle uczestnicy musieli zmielić, pokroić, podsmażyć lub ugotować w ciągu całodniowych październikowych warsztatów Akademii Smaku. Centrum Domowych Inspiracji na jeden dzień stało się miejscem spotkania prawdziwych miłośników wołowiny z całego kraju, czyli kucharzy oraz blisko 20 uczestników, którzy wygrali konkurs organizowany na stronie www.akademiasmaku.pl.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Umiejętności kulinarne i kreatywność uczestników podsycali: Tomasz Jakubiak – szef kuchni, od niedawna także właściciel foodtrucka, Piotr Ogiński (prowadzący kanał Kocham Gotować) i Katarzyna Glinka, znana aktorka teatralna i telewizyjna.

Pomysły na przygotowywane podczas warsztatów dania zostały wybrane spośród przepisów nadesłanych na konkurs. Uczestnicy mogli sprawdzić się w sztuce przygotowania klasycznego steka, tym razem w słodko-pikantnym śliwkowym sosie BBQ z purée gruszkowo-pietruszkowym oraz hicie niedzielnych, polskich obiadów – bitkach wołowych. Kuchnię zdominowała grecka odmiana sposobu myślenia o wołowinie, czyli stifado (grecki gulasz wołowy) i greckie kotlety z bakłażanem. Były też pierożki i klopsy.

To było spotkanie prawdziwych miłośników wołowiny

Żaden z kucharzy nie ukrywał, że temat przewodni warsztatów jest mu bardzo bliski. Katarzyna Glinka przyznała, że prywatnie w kuchni najczęściej przygotowuje dania z wykorzystaniem polskiej wołowiny. – Nie będę ukrywać, że jestem fanką wołowiny i lubię ją pod każdą postacią. – mówi aktorka – Dzisiaj, ponieważ tematem przewodnim jest wołowina, to jest z tych bardziej oczekiwanych przeze mnie warsztatów. Tomasz Jakubiak, znany mięsożerca wśród kucharzy, zwrócił uwagę na to, że „z każdą edycją warsztatów poziom dań jest coraz wyższy. Co ciekawe, warsztaty, które krążą wokół tematu mięsa cieszą się dużo większym powodzeniem i dużo większą inwencją twórczą, co mnie osobiście zaskakuje! Uczestnicy niezmiennie doceniają możliwość poznania znanych kucharzy i innych uczestników, którzy fascynują się gotowaniem oraz niesamowicie kreatywną atmosferę. „Kreowanie czy ingerowanie w zadane przepisy, to bardzo rzadko spotkana możliwość podczas typowych warsztatów kulinarnych” – twierdzili zgodnie zaproszeni goście.

Akademia Smaku w pigułce

Akademia Smaku to wielokanałowy projekt kulinarny, w skład którego wchodzą: serial kulinarny emitowany w TVP2, video warsztaty bogate w porady dla gotujących, serwis www.akademiasmaku.pl będący osią komunikacyjną dla wszystkich działań, kulinarne spotkania w Centrum Domowych Inspiracji, podczas których uczestnicy gotują ze znanymi kucharzami, a także e-magazyny stanowiące kompendium wiedzy na temat kuchni.

Atrakcyjne nagrody i niezapomniana atmosfera sprawia, że Akademia Smaku to jeden z najciekawszych cykli kulinarnych w naszym kraju. Projekt kierowany jest do miłośników kuchni, tworzących swoistą kulinarną społeczność. To oni dzielą się swoimi przepisami i kulinarnymi poradami, a także poznają tajniki kuchni od ekspertów – Tomasza Jakubiaka, Tomasza Lacha oraz Piotra Ogińskiego. W projekt zaangażowana jest również Katarzyna Glinka, znana aktorka teatralna i telewizyjna.

Więcej informacji na stronie www.akademiasmaku.pl.

Partnerami projektu są Mlekovita oraz Kropla Beskidu.

Za pomysł, opracowanie strategii projektu, jego nadzór kreatywny oraz kompleksową obsługę odpowiada agencja INSIGNIA. Za opracowanie scenariuszy i produkcję serialu telewizyjnego odpowiada OMD i TVP.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij