Tommy Hilfiger: Zbankrutowałem zanim skończyłem 25 lat. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (10.11-17.10.2016)

Tommy Hilfiger: Zbankrutowałem zanim skończyłem 25 lat. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (10.11-17.10.2016)

Snapchat złożył wniosek o wejście na giełdę, Tommy Hilfiger opowiada o swojej porażce, a założyciel InStream o błędach popełnionych przez dwa lata budowania biznesu. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu: Tommy Hilfiger | fot. Kunstakademiets Designskole Follow, flickr.com CC by 2.0

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Snapchat złożył wniosek o wejście na giełdę. Ma być to największy debiut od czasu Alibaby 

Reuters podaje, że Snap Inc. (dawniej Snapchat) zadebiutuje na giełdzie w marcu 2017 roku. Podczas IPO zamierza zebrać cztery miliardy dolarów. Według ekspertów jeśli faktycznie do tego dojdzie, wycena spółki może sięgnąć nawet 20-25 miliardów dolarów. Będzie to wówczas największy debiut ostatnich lat, od czasów wejścia Alibaby na giełdę. 

czytaj więcej > 

2. Zbankrutował zanim skończył 25 lat. Tommy Hilfiger o porażce 

– Zbankrutowałem zanim skończyłem 25 lat – powiedział Tommy Hilfiger w rozmowie z CNBC. Stawiał wówczas pierwsze kroki w biznesie i mimo że na początku wszystko zmierzało we właściwym kierunku, to w końcu się potknął. – To było najbardziej pouczające doświadczenie w moim życiu. To było moje MBA – dodaje. 

czytaj więcej > 

3. Tą prezentacją YouTube zebrał 3,5 mln dolarów finansowania. Miała 10 stron, żadnych grafik 

Dobrze przeprowadzone prezentacje mają pomóc startupowcom w przekonaniu inwestorów, że warto wpompować kapitał w ich projekt. Kilka lat temu w ten sam sposób założyciele YouTube'a starali się zainteresować swoim przedsięwzięciem przedstawicieli funduszu Sequoia Capital. Pokazali im dziesięć slajdów, które nie zawierały grafik i wyjaśnili, jak działa serwis wideo. 

czytaj więcej >

4. 12 błędów, które popełniliśmy przez dwa lata rozwijania startupu 

Przedsiębiorcy popełniają błędy. Prawie niemożliwe jest, żeby ich uniknąć szczególnie na początku budowania biznesu. Podobnie było z Filipem Duszczakiem, który uruchomił InStream. Poznaj dwanaście błędów, które popełnił przez dwa lata rozwijania startupu i dowiedz się, czego nauczył się dzięki tym doświadczeniom. 

czytaj więcej > 

5. Elektroniczny tampon do ćwiczeń mięśni dna miednicy. Polka pomoże paniom z problemem nietrzymania moczu 

Co trzecia kobieta ma problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Ale zanim uda się do lekarza, średnio mija dziewięć lata. W międzyczasie stosuje półśrodki, natomiast dolegliwość nie ustaje. Żeby pomóc paniom w walce ze wstydliwą dolegliwością, Urszula Herman stworzyła system do telerehabilitacji mięśni dna miednicy PelviFly. Składa się on z elektronicznego tamponu oraz aplikacji mobilnej. 

czytaj więcej > 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij