Komentarz Grupy Maspex dotyczący konfliktu ze spółką FoodCare

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Komentarz Grupy Maspex dotyczący konfliktu ze spółką FoodCare

Poniżej przedstawiamy komentarz Grupy Maspex dotyczący konfliktu ze spółką FoodCare, w sprawie podobieństw pomiędzy napojami Frugo a Life.

Żaden pozew w tej sprawie nie został nam doręczony. Zresztą sytuacja jest całkowicie dla nas niezrozumiała – sprawa dotyczy 2012 roku i napojów Life, których nie ma już na rynku od kilku lat. Ponadto w 2013 roku firma FoodCare zgłosiła przecież już tę sprawę do Prokuratury, ale została ona dawno umorzona, ponieważ nie dopatrzono się żadnego naruszenia prawa z naszej strony.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Więcej na temat kampanii i produktu

Wprowadzenie na rynek napojów Life poprzedzone było badaniem konsumenckim, które zawsze wskazuje najbardziej trafnie preferencje i gusta konsumentów danej kategorii produktu. W tym przypadku kategoria produktu zdeterminowała jego wygląd oraz treść i charakter kampanii reklamowej. Zresztą podobnie jest w wielu grupach produktowych. Napoje wykorzystywały kod kolorystyczny odzwierciedlający barwę napoju, poprzez co odróżniały się od pozostałych marek w naszym portfolio – można powiedzieć uzupełniały naszą ofertę. Sama kampania oparta była – co naturalne w tej sytuacji – o kod kolorystyczny oraz wykorzystywała istniejące w mowie potocznej hasła nawiązujące do nazw kolorów. Robiła to w sposób humorystyczny i momentami dyskusyjny – ale ludzie młodzi to lubią. Kampania prowadzona była wyłącznie w Internecie, niskobudżetowa, kierowana do wąskiej grupy odbiorców. Dodatkowo z kampanią wystartowaliśmy wcześniej, dlatego nie może być mowy o jakimkolwiek kopiowaniu przez nas koncepcji kampanii firmy FoodCare. Ponadto spółka FoodCare nigdy wcześniej nie prowadziła tego typu działań dla swojego produktu, który bazowałby na podobnym pomyśle kreatywnym. Nie przypominam sobie również, aby kiedykolwiek Frugo w przeszłości miało taką kampanię.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij