Panasonic inwestuje 60 mln dolarów w robota do składania ubrań. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (18-24.11.2016)

Panasonic inwestuje 60 mln dolarów w robota do składania ubrań. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (18-24.11.2016)

Panasonic inwestuje 60 mln dolarów w robota do składania ubrań, Bill Gates poleca sześć książek, a Domino dostarcza pizze za pośrednictwem drona. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

fot. materiały prasowe 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Panasonic inwestuje 60 mln dolarów w robota do składania ubrań. Urządzenie trafi na rynek w przyszłym roku 

Laundroid, o którym mowa, jest wielkości lodówki i służy do samodzielnego składania ubrań. Urządzenie to wykorzystuje maszynowe uczenie i technologię rozpoznawania obrazów, żeby właściwie sklasyfikować pranie (spodnie, koszulę, spódnicę i ręcznik), a następnie złożyć je w odpowiedni sposób. Zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli Panasonic, maszyna trafi na rynek w przyszłym roku. Jak na razie nie wiadomo ile będzie kosztować. 

czytaj więcej > 

2. Sukces to w 5% dobry pomysł i szczęście, a w 95% pot i łzy – Grzegorz Berezowski (NapoleonCat) 

Grzegorz Berezowski pełni funkcję dyrektora generalnego w NapoleonCata i Catvertisera, firmach, które rozwijają narzędzia wspomagające skuteczność działań marketingowych w mediach społecznościowych. W rozmowie z MamStartup opowiada m.in. o tym, jak zaczęła się jego przygoda z przedsiębiorczością i czego go nauczyła. 

czytaj więcej > 

3. Bill Gates czyta książki, żeby dowiedzieć się jak działa świat. 6 tytułów, które poleca 

Pod koniec ubiegłego roku Bill Gates przyjrzał się książkom, które przeczytał w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Zauważył, że większość z nich odpowiada na pytanie: jak działa świat? Na ich podstawie sporządził listę pozycji, które jego zdaniem są najbardziej wartościowe. Poznaj tytułu, które zachwyciły miliardera i założyciela Microsoftu. 

czytaj więcej > 

4. Za pół roku dokumenty będziemy trzymać w telefonie. Ma to ułatwić pracę przedsiębiorcom 

mDokumentem może być np. dowód osobisty albo prawo jazdy. Informacje o nich nie będą jednak przechowywane na telefonie, ale na serwerze. Dzięki temu będziemy mieć do nich dostęp z poziomu smartfona, a legitymowanie się którymś z tych dokumentów ma być wygodniejsze. Program zostanie wdrożony w przyszłym roku. 

czytaj więcej >

5. Dron dostarczył pizze. Domino zamierza regularnie realizować takie zamówienia 

Pierwszymi klientami, którymi Domino dostarczyło pizze za pośrednictwem drona była para z Nowej Zelandii. Według przedstawicieli firmy posiłek doleciał do nich w mniej niż pięć minut. Po sukcesie programu pilotażowego, zamierzają regularnie realizować takie zamówienia. Z czasem drony dostarczające pizze Domino będą docierać do klientów z innych miast, a nawet państw.

 czytaj więcej >

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij