Zaproponujesz Zuckerbergowi współpracę, zada to pytanie. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (24.11-01.12.2016)

Zaproponujesz Zuckerbergowi współpracę, zada to pytanie. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (24.11-01.12.2016)

Nokia inwestuje 20 mln dolarów w startup medyczny, Polacy stworzyli system, który ostrzeże przed zawaleniem dachu, a Google rozda darmowe kursy programowania. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu: Ida Tin, dyrektor generalna Clue | fot. Lewab, flickr.com CC by 2.0

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Nokia inwestuje 20 mln dolarów w startup medyczny. Pomoże śledzić cykl menstruacyjny 

Nokia zainwestowała 20 mln dolarów w niemiecki startup Clue. Pod tą samą nazwą rozwija on aplikację mobilną, która śledzi cykl menstruacyjny i służy do rejestrowania informacji o przebiegu okresu. Nie wiadomo jednak na co właściciele projektu przeznaczą pozyskane środki. Ostatnim razem, gdy zdobyli wsparcie inwestora wydali pieniądze na zatrudnienie nowych osób i rozwój aplikacji. 

czytaj więcej > 

2. Polacy stworzyli system, który ostrzeże przed zawaleniem dachu. Z rozwiązania korzysta IKEA

– Stworzyliśmy sensory oparte o dalmierze laserowe, które mierzą ugięcie konstrukcji dachu – mówi Przemysław Gałązka, jeden z pomysłodawców systemu Sense S-One. Po zamontowaniu ich pod dachem, mierzą ugięcia spowodowane opadami deszczu, gradu i śniegu oraz ostrzegają, gdy są one zbyt duże. Narzędzie to ma chronić obiekty wielkopowierzchniowe przed zawaleniem. Rozwiązaniem zainteresowała się IKEA. 

czytaj więcej > 

3. Zrób swoją pierwszą aplikację z Google. Wygraj trzymiesięczny kurs dla początkujących 

Google i platforma do e-learningu Udacity będą uczyć programowania. Rozdadzą wiec 10 tys. kilkumiesięcznych darmowych kursów skierowanych do początkujących programistów. Spółka z Mountain View liczy, że po przebytym programie nauczania absolwenci będą aplikować na stanowiska związane z programowaniem. Do 18 grudnia można zgłosić się do udziału w kursach online. 

czytaj więcej > 

4. Jak radzić sobie ze stresem. Poznaj 17 wskazówek polskich przedsiębiorców 

– A co jak klienci przestaną od nas kupować…. Ile ja teraz właściwie muszę mieć co miesiąc odłożone, żeby wszystkim wypłacić pensje…? – momentalnie ogarnął mnie stres i ścisk w żołądku. Jak jest się przedsiębiorcą to nie można unikać takich myśli – pisze Wojciech Mróz, współwłaściciel Testuj. Ze stresem można sobie jednak poradzić. Jak robią to polscy przedsiębiorcy? 

czytaj więcej > 

5. Przychodził z pomysłami do Marka Zuckerberga. Miliarder zadawał mu zawsze jedno pytanie 

Noah Kagan był jednym z pierwszych pracowników, którego zatrudnił Facebook. Wówczas 24-letni mężczyzna często przychodził do Marka Zuckerberga i podpowiadał mu, jak firma może zwiększyć zyski. Przedsiębiorca zadawał wtedy jedno pytanie: „Czy to pomoże nam urosnąć?”. Jeśli odpowiedź była twierdząca, przystępowało się do realizacji projektu. W każdym innym przypadku, nie.

czytaj więcej >

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij