Zestawienie top 10 reklam z największą liczbą wyświetleń na YouTube w 2016 roku

Zestawienie top 10 reklam z największą liczbą wyświetleń na YouTube w 2016 roku

Koniec grudnia to idealny czas na podsumowanie kwestii najpopularniejszych reklam w 2016 roku. Dziś przedstawimy spis 10 reklam z największą liczbą wyświetleń w serwisie YouTube!

Które z emocji zdominuje zestawienie? Miłość, uśmiech, zaskoczenie, seks, wzruszenie – jeśli interesujesz się marketingiem, mediami społecznościowymi lub po prostu internetowymi viralami – zobacz!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

#10 Skittles: “The Portrait” - 24 mln wyświetleń

Reklama Skittles, która pokazana została na Super Bowl. W roli głównej, gość specjalny - wokalista Aerosmith Steven Tyler, którego, jak mówią specjaliści, zasługą jest tak duża liczba odsłon tej reklamy. „Rock the Rainbow. Taste the Rainbow.”

#9 Pokemon: „Pokémon 20” - 25 mln wyświetleń

Pokemony jedno z najciekawszych, społecznych zjawisk  2016 roku. Świetna reklama pokazuje, jak Pokemony łączą rzeczywistość wirtualną ze światem realnym. Przedstawia też grę Pokemon Go jako rozrywkę intelektualną!

#8 Hyundai – „The Chase” - 26 mln wyświetleń

Czy posiadanie samochodu mającego funkcję zdalnego uruchamiania może być przydatne? Okazuje się, że bardzo! Kolejna reklama emitowana w w czasie Super Bowl. Tym razem od Hyundai.

#7 Always: Like a girl – „Keep playing” - 28 mln wyświetleń

Kolejny rok, kolejna kampania Always. Wyróżnia się na tle poprzednich spotów w zestawieniu! Kolejna odsłona kampanii “Like a girl”. Czy udana? Liczba negatywnych opinii pod spotem każe się się zastanowić. Wam jak się podoba? 

Zobaczcie też, według nas, lepsze, zeszłoroczne reklamy! 

#6 Mountain Dew – „Puppymonkeybaby” - 28 mln wyświetleń

Kolejny spot, który prezentowany był podczas Super Bowl. Najkrótsza reklama w zestawieniu. By zrozumieć jej popularność, trzeba też odwołać się do całego sposobu komunikacji Mountain Dew, który marka kreuje w przekazie reklamowym.

Poniżej przykłady innych (kontrowersyjnych) reklam marki.

 #5 Clash Royale – „Theme Song” - 38 mln wyświetleń

Muzyka w spocie robi swoje. Krótki film promocyjny gry mobilnej, nie jedyny w tym zestawieniu. Pokazany jest produkt, animacja jest technicznie bardzo dobra i, jak widać, bardzo podoba się graczom. Co ważne, są inne spoty w tej serii, które są pięknie połączone postaciami gry.

#4 Samsung Galaxy S7 – „Official Introduction” -  46 mln wyświetleń 

Bez zbędnych tłumaczeń. Samsung wie, jak opowiadać o swoim produkcie. 95% ocen w spocie to oceny pozytywne, co przy skali 100 000 ocen jest wynikiem, który robi wrażenie!

#3 Nike Football – „The Switch” - 58 mln wyświetleń

Najdłuższa, najlepiej oceniana i najbardziej lubiana historia w tym zestawieniu.

Film pokazuje, jak ważna jest fabuła w filmach na YouTubie. Obecność gwiazdy, jaką jest Cristiano Ronaldo też robi swoje. Jedna z najbardziej skomplikowanych reklam w tej 10.

 #2 Knorr – „Love at first taste” - 60 mln wyświetleń

Miłość i smak mają wiele wspólnego, a „przez żołądek do serca” to nie tylko czcze powiedzenie, bo okazuje się, że smak może być kluczem do serca drugiej osoby, a wspólne upodobania kulinarne mogą nas do siebie naprawdę mocno zbliżyć – dowodzi Knorr w swoim eksperymencie #MiłośćOdPierwszegoZasmakowania, który obejrzano w 2016 roku ponad 60 milionów razy!

#1 Mobile Strike – Arnold’s Fight - 103 mln

Czy to postać Arnolda robi tutaj takie show? Film nie pozbierał najlepszych opinii jednak największy zasięg 2016 roku należy do niego. Kolejna reklama, która pokazana została na Super Bowl. Swoją drogą, ciekawe to czasy, kiedy reklama gry zostaje najpopularniejszą reklama roku! 

Już nie możemy się doczekać, aż w przyszłym roku YouTube wprowadzi nową formę reklamy. Opowiedzieć historię w 8 sekund? Can’t wait!

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij