Dzięki tym prezentacjom przedsiębiorcy zdobyli pieniądze od inwestorów. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (27.01-02.01.2017)

Dzięki tym prezentacjom przedsiębiorcy zdobyli pieniądze od inwestorów. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (27.01-02.01.2017)

Przedsiębiorcy zdradzają, które prezentacje zapewniły im zainteresowanie inwestorów, opowiadają także jak rekrutują pracowników i pokazują biura, w których pracują. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

fot. pexels.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. 5 pitch decków startupów. Dzięki nim te firmy pozyskały inwestycję

Aby zdobyć zainteresowanie inwestorów i ich pieniądze, przedsiębiorcy przygotowują krótkie i treściwe prezentacje, które pokazują rozmówcom podczas spotkań. Według dyrektora generalnego Brainly Michała Borkowskiego, na początku ważne się liczby, a potem zespół, bo bez niego nie zdobędzie się żadnego finansowania. Sam pozyskał dla swojej firmy 25 milionów dolarów. Zobacz najlepsze prezentacje.

czytaj więcej >

2. Rekrutacja w startupach jest wieloetapowa. Kandydat musi pasować do kultury organizacyjnej

Według polskich przedsiębiorców proces rekrutacji powinien być szybki i zakończyć się współpracą, z której będą zadowolone obie strony. Zwykle obok zwyczajnych rozmów kwalifikacyjnych, zapraszają kandydatów do swoich biur, żeby mogli poznać przyszłych współpracowników oraz zlecają im zadania, z którymi będą spotykać się każdego dnia pracy. W ten sposób chcą poznać nie tylko umiejętności aplikujących osób, ale także czy pasują do kultury organizacyjnej.

czytaj więcej >

3. Zainwestowałam w to urządzenie wszystkie oszczędności, bo chciałam pomóc przyszłym matkom – Patrycja Wizińska-Socha (Pregnabit)

Znajoma dr n. med. Patrycji Wizińskiej-Sochy straciła dziecko w trzecim trymestrze ciąży. Postanowiła wówczas przyjrzeć się bliżej opiece prenatalnej w Polsce i w efekcie stworzyć narzędzie, które zapobiegałoby podobnym tragediom. W ten sposób opracował urządzenie Pregnabit, które ma służyć do badania dobrostanu płodu.

czytaj więcej >

4. IKEA sprzedaje meble online. Już nie tylko we Wrocławiu

W ubiegłym roku IKEA ruszyła ze sprzedażą mebli za pośrednictwem Internetu. Do tej pory jednak usługa był dostępna jedynie dla mieszkańców Wrocławia. Teraz z kolei szwedzka spółka udostępniła taką możliwość także w pozostałych miastach, w których posiada sklepy oraz ich okolicach.

czytaj więcej >

5. Własne biuro w ogródku. Tak będą wyglądać biura przyszłości?

Własne biuro niekoniecznie musi być zlokalizowane w wieżowcu stojącym w centrum miasta. Można na przykład jak Kate Toon stworzyć własną przestrzeń u siebie w ogródku. Opracowane przez nią biuro jest niewielki i przypomina kiosk. Ma jednak wszystko, czego potrzeba oraz zapewnia ciszę i spokój niezbędne do efektywnej pracy.

czytaj więcej >

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij