Wszystkiego dobrego dla chorego! Ogólnopolska Akcja Fundacji „Dr Clown”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wszystkiego dobrego dla chorego! Ogólnopolska Akcja Fundacji „Dr Clown”

W obliczu choroby szczególnie potrzebna jest nadzieja i wsparcie, które może nadejść ze strony rodziny, najbliższych… a czasem nieznajomych. Fundacja „Dr Clown” zadbała o okazję na to, by wesprzeć chorujących i przekazać im dobrą energię.

W ramach akcji „Wszystkiego dobrego dla chorego!” każdy, kto zechce, może napisać chorej osobie list z wyrazami życzliwości i wparcia, a wolontariusze Fundacji 11 lutego, w Światowy Dzień Chorego, przekażą je pacjentom szpitali i hospicjów w 10 polskich miejscowościach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Fundacja „Dr Clown” zachęca chętnych z całego kraju do przesłania dobrych myśli, życzeń, pozdrowień dla chorych. Wolontariusze Fundacji – „doktorzy clowni” zaniosą listy do chorych przebywających w polskich szpitalach i hospicjach 11 lutego w Światowy Dzień Chorego oraz w następnych dniach.

11 lutego to dla nas wyjątkowe święto. Myślimy wtedy o wszystkich osobach przebywających w szpitalach, hospicjach, a także tych chorujących w domach. Chcemy ich wesprzeć miłym słowem, uśmiechem czy uściskiem dłoni. Jak „Patch” Adams wierzymy, że każdy człowiek potrzebuje troski i miłości, szczególnie, kiedy jest chory. Dlatego wolontariusze przez cały dzień będą odwiedzać pacjentów, przekazując im uśmiech i dobre myśli od wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję – relacjonuje Agata Chruszcz, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Gdańsku.

Co może znaleźć się w takim liście do chorego? Słowa wsparcia, otuchy i nie tylko.  – W zeszłym roku nie brakowało przemyślanych słów dających poczucie prawdziwej bliskości z chorym, rysunków, a nawet numerów telefonów, na wypadek gdyby chory miał ochotę z kimś porozmawiać – wspomina Marta Szewerda, Pełnomocnik regionalny Fundacji „Dr Clown” w Opolu.

Gdzie można znaleźć kartki do napisania listów? Specjalnie oznakowane pojemniki oraz kolorowe karteczki znajdują się w wyznaczonych miejscach takich, jak wybrane kawiarnie, biblioteki, szkoły, księgarnie i inne instytucje w 10 miejscowościach: Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Opolu, Prudniku, Rzeszowie, Łodzi i Kielcach. Dodatkowo do udziału zgłosili się uczniowie szkół i przedszkoli z Łodzi, Rzeszowa, Gdańska oraz innych miejscowości.

Ale udział w akcji może wziąć każdy chętny, niezależnie od miejsca zamieszkania. Życzenia bowiem można przesyłać również drogą elektroniczną - wirtualnie przekazane kartki zostaną przepisane przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” i również przekazane chorym.

Wirtualne życzenia można przesyłać w formie wiadomości lub komentarza w wydarzeniu – wystarczy wybrać jeden z oddziałów Fundacji. Lista dostępna tutaj

Projekt jest elementem programu „Terapii śmiechem i zabawą” (geloterapii), realizowanego przez Fundację „Dr Clown” od 1999 roku w polskich szpitalach, jak również placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. W 2016 roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzili około 57 tysięcy podopiecznych w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w całej Polsce.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij