IDEA Global połączy korporacje ze startupami

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
IDEA Global połączy korporacje ze startupami

Ideo uruchamia akcelerator IDEA Global. Zakłada on połączenie potrzeb dużych korporacji z potencjałem początkujących, kreatywnych przedsiębiorców. Projekt realizowany jest w ramach programu Start In Poland. Celem akceleratora jest wsparcie minimum 20 startupów i wdrożenie ich rozwiązań u dużych...

...partnerów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Ideo łączy w sobie kompetencje Software House i Agencji Interaktywnej. Realizowaliśmy już projekty dla ponad 1000 Klientów. Wśród nich znajdują się liczne korporacje i firmy międzynarodowe. Coraz częściej proszą nas o pomoc w znalezieniu innowacyjnych rozwiązań, które mogą wykorzystać dla podniesienia efektywności lub wzmocnienia atrakcyjności swoich produktów. Uruchomienie akceleratora jest więc naturalnym, kolejnym etapem rozwoju naszej działalności” - wyjaśnia Arkadiusz Michno, prezes zarządu, Ideo sp. z o.o.

Akcelerator IDEA Global zbudował szeroką sieć partnerów. Wśród nich znalazły się duże przedsiębiorstwa, ale także uczelnie wyższe, fundusze inwestycyjne oraz instytucje otoczenia biznesu. Ich przedstawiciele w połączeniu z ekspertami Ideo tworzą zespół, w którym dominującą rolę odgrywają praktycy biznesu. Każdy z nich ma na koncie wiele sukcesów, ale także sporo nauczył się na porażkach.

„Masz innowacyjny pomysł na biznes, który już zacząłeś realizować? Wierzysz, że to świetny produkt, który zawojuje rynek i za kilka lat będą z niego korzystać firmy na całym świecie? IDEA Global to pomoc w jego rozwijaniu, doradztwo ekspertów i testowanie rozwiązań bezpośrednio u potencjalnych klientów.” - wyjaśnia Daniel Dereniowski, doradca zarządu ds. startupów, Ideo sp. z o.o. „W ramach współpracy z aktualnymi partnerami korporacyjnymi preferowane są startupy w obszarach Internet of Things?, Healthcare, Automotive, Fintech, Insurtech.”

W procesie akceleracji młode firmy otrzymają nie tylko pomoc finansową (do 200 000 zł), ale przede wszystkim zasoby niezbędne do opracowania i testowania rozwiązań. Istotny jest też stały dostęp do wysokiej klasy mentorów, partnerów biznesowych i potencjalnych inwestorów, a także szansa zdobycia doświadczenia oraz budowanie sieci kontaktów. Udział w projekcie zwiększa także wiarygodność oraz gwarantuje promocję marki wśród szerokiej grupy korporacji jako potencjalnych klientów.

Z drugiej strony korporacje zyskują partnera, który po analizie ich potrzeb będzie je wspierał w procesie wyszukiwania i selekcji innowacyjnych startupów. Akcelerator jest także odpowiedzialny za przygotowanie wyselekcjonowanych projektów do sprawnego wdrożenia i przetestowania w strukturze danej firmy. Celem jest powstanie środowiska wzajemnej symbiozy, która przyniesie korzyści zarówno korporacjom jak i młodym przedsiębiorcom.

Projekt IDEA Global realizowany jest na podstawie umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach Działania 2.4. „Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji”, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij