Kross przejmuje holenderską markę rowerową Multicycle. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (23.02-17.02.2017)

Kross przejmuje holenderską markę rowerową Multicycle. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (23.02-17.02.2017)

Kross przejmuje holenderską firmę rowerową, InStream pozyskuje 1,3 mln złotych, a mBank zainwestuje 200 mln złotych w startupy i wprowadzi je na giełdę. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu: Zbigniew Sosnowski, Prezes i założyciel Kross | fot. materiały prasowe

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Kross przejmuje holenderską markę rowerową Multicycle. Planuje kolejne inwestycje

Polski producent rowerów Kross przejmuje holenderskiego konkurenta – markę Multicycle. Przy tej okazji przedstawiciele spółki z Przasnysza powiedzieli, że jest to dla nich szansa, aby wejść na jeden z najatrakcyjniejszych rynków rowerowych na świecie. Dla firmy z Holandii transakcja ta oznacz wznowienie produkcji i sprzedaży, które zostały wstrzymane w ubiegłym roku z powodu ogłoszenia upadłości.

czytaj więcej >

2. InStream pozyskuje 1,3 mln złotych. Inwestorem ZernikeMeta Ventures

Poznański startup InStream pozyskał 1,3 mln złotych. Przy tej okazji przedstawiciele spółki stwierdzili, że przeznaczą kapitał na rozwój produktu, zespołu, płatny marketing i wejście na rynek w Stanach Zjednoczonych. Dyrektor generalny spółki Filip Duszczak wspomniał, że brakuje mu rąk do pracy. Dzięki pozyskanym środkom powiększy 13-osobowy zespół.

czytaj więcej >

3. Niewielki plasterek wskaże paniom dni płodne. Jego pomysłodawcami są Polacy

Pomysłodawca Cycle Tomasz Ziółkowski mówi, że niektóre pary starają się o dziecko miesiącami, czasem nawet latami, a przyczyn tego zjawiska może być bardzo wiele. Niemniej dokłada wiedza o owulacji może pomóc paniom zajść w ciążę. To dlatego opracował niewielki sensor w kształcie plasterka, który monitoruj parametry ciała kobiety i wskazuje jej dni płodne.

czytaj więcej >

4. Idea Hub rusza z cyklem szkoleń dla przedsiębiorców

Pod koniec lutego w łódzkim i katowickim oddziale Idea Hub zostanie zorganizowany cykl bezpłatnych szkoleń, dzięki którym początkujący przedsiębiorcy zapoznają się z tematyką prowadzenia działalności gospodarczej. Dowiedzą się także jak planować budżet i zapoznają się z tematami rachunku zysków i strat, cashflow oraz skalowania biznesu i pozyskania inwestora.

czytaj więcej >

5. mBank zainwestuje 200 mln złotych w startupy i wprowadzi je na giełdę. Uruchomił specjalny fundusz

mBank uruchomił mAkcelerator. Za jego pośrednictwem zainwestuje ponad 200 milionów złotych w startupy z branży fintech. Prezes mBanku Cezary Stypułkowski mówi, że celem projektu jest rozwój najnowocześniejszych technologii, które pomogą instytucjom finansowym na całym świecie sprostać wyzwaniom ery fintech. Wcześniej jednak rozwiązania opracowane w ramach funduszu przetestuje mBank.

czytaj więcej >

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij