Polskie kreatywne strony błędu 404

Polskie kreatywne strony błędu 404

Strony 404 to zazwyczaj nudne komunikaty, które irytują użytkowników. Jednak nie zawsze musi tak być. W Internecie można znaleźć wiele zagranicznych inspiracji. Jak od tej strony wyglądają polskie serwisy?

Niestandardowa, użyteczna strona błędu 404 to sposób na pokazanie pomysłowości i zatrzymanie zagubionego użytkownika w serwisie. Przykładowo Helion.pl zachęca do  zakupu książki, Onet.pl prezentuje komunikat dotyczący zaginionych ludzi poszukiwanych przez Fundację Itaka.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dlatego należy pamiętać, by strona 404 nie tylko cieszyła oko, ale przede wszystkim była czytelna, przejrzysta i pomocna w dalszym działaniu. Warto umieścić tam informacje dotyczące błędu, link do strony głównej lub komunikat o przekierowaniu na nią. Można także opublikować mapę witryny, wyszukiwarkę treści i linki do najpopularniejszych w ostatnim czasie artykułów oraz  spróbować zachęcić użytkowników np. poprzez rabat do zgłaszenia nieprawidłowości. Strona 404 powinna graficznie współgrać z pozostałymi podstronami serwisu.

Oto galeria kreatywnych polskich stron błędów 404. Zachęcamy do nadsyłania kolejnych propozycji!

Kolejny przegląd stron błędów można znaleźć tu: polskie-strony-bledu-404-cz-2, polecamy także poradnik o tym czy warto i w jaki sposób je monitorować. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij