Aasa największym pożyczkodawcą na platformie peer-to-peer Mintos

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Aasa największym pożyczkodawcą na platformie peer-to-peer Mintos

Grupa Aasa dołączyła do środowiska rynkowego pożyczek społecznościowych Mintos, stając się największym obecnym tu pożyczkodawcą. Dzięki temu firma uzyskała dostęp do dodatkowego finansowania, a inwestorzy – możliwość zainwestowania kapitału w rozwojowy segment pożyczek ratalnych.

Liczba inwestorów zarejestrowanych na platformie Mintos wynosi obecnie ponad 20 tysięcy, a łączna wartość finansowanych pożyczek to ponad 148 milionów euro. Mintos łączy inwestorów z pożyczkobiorcami zaciągającymi pożyczki w instytucjach pozabankowych. Jest to prosta i przejrzysta alternatywa dla tradycyjnego systemu bankowego.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zarówno inwestorzy detaliczni jak i instytucjonalni, mogą inwestować tu w części pożyczek udzielonych w całej Europie. Po dołączeniu do platformy pierwotni pożyczkodawcy uzyskują natychmiastowy dostęp do inwestorów, którzy szukają pożyczek przeznaczonych do zakupu. Inwestorzy mogą inwestować kwoty już od 10 euro.

Poprzez platformę Aasa oferuje pożyczki o wartości od 100 do 2300 EUR o okresie spłaty od 6 do 24 miesięcy. Inwestycje w pożyczki Aasa są denominowane w PLN oraz w EUR. Spodziewana stopa zwrotu z inwestycji w pożyczki udzielane przez Aasa wynosi ok. 8 procent. Aasa gwarantuje także wykup pożyczek przeterminowanych powyżej 60 dni, co  minimalizuje ryzyko po stronie inwestora.

– Dołączyliśmy do Mintos, ponieważ szukamy różnych źródeł finansowania na dalszy rozwój naszego biznesu w Polsce i na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem nowych trendów, zyskujących w Europie coraz większą popularność – mówi Przemysław Kromer, Dyrektor Finansowy Grupy Aasa i Członek Zarządu Aasa Polska. – Dla osób rozważających zainwestowanie swoich środków to dobra wiadomość, ponieważ Aasa jest wiarygodną firmą, oferującą wyłącznie pożyczki ratalne, która sprawdza zdolność finansową klientów – dodaje.

Mintos jest platformą peer-to-peer, która wystartowała w styczniu 2015 roku i jest dostępna w języku polskim, niemieckim, angielskim, czeskim, rosyjskim i litewskim. Oferuje możliwość inwestowania w pożyczki hipoteczne, pożyczki indywidualne, , zabezpieczone pożyczki samochodowe, usługi faktoringu oraz pożyczki dla małych firm.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij