Grupa Wirtualna Polska przejęła właściciela Videostar. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (10.03-16.03.2017)

Grupa Wirtualna Polska przejęła właściciela Videostar. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (10.03-16.03.2017)

Grupa Wirtualna Polska przejęła właściciela Videostar, DESKTOMY ułatwi zarządzanie wirtualnym biurem, a CEO Ubera szuka dyrektora operacyjnego. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

1. Grupa Wirtualna Polska przejęła właściciela Videostar. Zapłaciła 549 tys. złotych 

Przedstawiciele Grupy Wirtualna Polska poinformowali w opublikowanym we wtorek raporcie finansowym o kolejnej akwizycji, którą zrealizowali w grudniu minionego roku. Chodzi o przejęcie za 549 tysięcy złotych warszawskiej spółkę Netwizor, która dotychczas była właścicielem platformy do odbioru telewizji Videostar. Przy tej okazji wspomnieli, że dalej będą rozwijać grupę kapitałową inwestując w usługi mobilne, wideo, big data oraz e-commerce.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

czytaj więcej > 

2. Masz wirtualne biuro? DESKTOMY ułatwi zarządzanie nim 

Dyrektor generalny DESKTOMY Tomek Kacała tłumaczy, że opracowana przez jego zespół aplikacja pomaga w realizowaniu codziennych obowiązków firmom, które świadczą usługi wirtualnego biura. Chodzi przede wszystkim o obsługę korespondencji przychodzącej od klientów. Dodaje, że nie jest do duży rynek, ale dzięki temu może budować produkt, który odpowiada na faktyczne potrzeby konsumentów. 

czytaj więcej > 

3. Travis Kalanick nie radzi sobie z prowadzeniem Ubera. Szuka dyrektora operacyjnego 

– Dzisiaj rano powiedziałem zespołowi Ubera, że aktywnie poszukujemy dyrektora operacyjnego: osoby, która może być moim partnerem w pisaniu kolejnego rozdziału naszej podróży – napisał we wtorek w ubiegłym tygodniu dyrektor generalny Ubera Travis Kalanick. Na razie jednak nie wiadomo, kto miałby pomóc przedsiębiorcy w zarządzaniu firmą, która ostatnio boryka się problemami. 

czytaj więcej > 

4. Y Combinator uruchamia kurs online dla startupowców. Zajęcia są bezpłatne 

Y Combinator to jeden z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych akceleratorów w Dolinie Krzemowej. Ogłosił niedawno, że uruchamia internetowy kurs dla startupowców, dzięki któremu będą mogli dowiedzieć się miedzy innymi jak tworzyć produkty i rozwijać biznes. Nauczą ich tego bardziej doświadczeni przedsiębiorcy. Warsztaty ruszają 5 kwietnia, a udział w nich jest bezpłatny. 

czytaj więcej > 

5. Klient chce więcej, dlatego dział sprzedaży musi się zmieniać. Pomoże w tym Salesbook 

– Sprzedaż się zmienia, ponieważ konsument chce więcej. Dlatego korporacje muszą zwiększyć zaangażowanie klientów – mówi Andy Hope, współtwórca Salesbooka. Dodaje, że opracowany przez jego zespół system dedykowany jest sprzedawcom pracującym w terenie, czyli tzw. mobilnym zespołom sprzedażowym. Do tego sprawdza się w sprzedaży złożonych produktów. 

czytaj więcej > 

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij