Reklama dnia: Kto by nie chciał być masowany przez kota?

Reklama dnia: Kto by nie chciał być masowany przez kota?

Mówi się, że osoby z zespołem Downa potrzebują specjalnego traktowania, jednak zapominamy, że mają takie same potrzeby jak wszyscy: jedzą, oddychają, śpią. Potrzebują czasem pomocy, jednak nie sprawia to, by ich potrzeby były nadzwyczajne.

Aby przedstawić problem „specjalnego” traktowania ludzi z zespołem Downa CoorDown - włoska organizacja dla osób z dodatkową parą chromosomów, zrealizowała wideo, w którym w zabawny sposób przedstawia te nadzwyczajne potrzeby. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zespół Downa to nie choroba, która powoduje niemoc. Przede wszystkim to odmienność biologiczna człowieka, którego natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną zawartą w chromosomie 21. To właśnie ona modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę pośród innych ludzi.

W spocie widzimy aktorkę, Laurę Elizabeth Potter znaną m.in z „Glee”, która tłumaczy, że gdyby osoby z tym zespołem musiały zjadać na śniadanie jaja dinozaura, nosić zbroje, czy być masowane przez kota moglibyśmy mówić, że to wymagania specjalne. 

Za reżyserię spotu odpowiada Wayne McClammy z Hungry Man.

Dodatkowo w ramach kampanii stworzono profile w mediach społecznościowych np. na Instagramie udostępniano zdjęcia osób z dodatkowym chromosomem, które pozują z kartkami zawierającymi pytania, czy praca lub dobra fryzura to wyjątkowa potrzeba?

PS

Kilka miesięcy temu mogliśmy zobaczyć spot „Popatrz na nas trochę inaczej”, który również porusza, daje czas na refleksje i pokazuje, żeby być kimś trzeba tylko chcieć, a Zespół Downa w niczym nie przeszkadza, sprawdźcie sami:

PS 2

Poniżej inne spoty poruszające ten trudny temat, które przykuły naszą uwagę:

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij