Uniwersytet Warszawski uruchamia inkubator. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (17.03-23.03.17)

Uniwersytet Warszawski uruchamia inkubator. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (17.03-23.03.17)

Uniwersytet Warszawski uruchamia inkubator, startupowcy dzielą się swoimi biznes planami, a Polak organizuje loty w Brazylii. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu: Jan Mąka, koordynator projektów i mentor w Inkubatorze Uniwersytetu Warszawskiego | fot. materiały prasowe 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Polscy studenci mają wiele świetnych pomysłów. Potrzebna jest im tylko iskra – Jan Mąka (Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego)

Uniwersytet Warszawski uruchamia inkubator. Zamierza nauczyć studentów jak praktycznie wykorzystać wiedzę zdobytą na uczelni, pracy w zespole i tego, że pomysły na biznes powstają, dzięki połączeniu różnych dziedzin, między innymi fizyki i filologii klasycznej. – Chcielibyśmy także, żeby zdobywali doświadczenie, które może przydać się nie tylko przy zakładaniu firm, ale też do znalezienia wymarzonej pracy – mówi Jan Mąka, koordynator i mentor w Inkubatorze Uniwersytetu Warszawskiego.

czytaj więcej >

2. 3 przykłady biznesplanów polskich startupów. Zobaczcie, jak planowali swoje biznesy

Wielu przedsiębiorców zanim uruchomi firmę oraz zacznie pozyskiwać klientów i sprzedawać swoje usługi, przygotowuje biznes plan. Dokument ten pozwala uporządkować strukturę startupu i odpowiedzieć sobie na najbardziej podstawowe pytanie odnośnie realizowanego projektu. Zobacz jak wyglądały biznes plany Pepe Housing, GetBadges i Briefly. 

czytaj więcej >

3. Polak organizuje loty w Brazylii. Udostępni Flappera także na rodzimym rynku

Użytkownicy Flappera mogą wynająć prywatny odrzutowiec albo helikopter lub wykupić pojedyncze miejsca we wcześniej zaplanowanych lotach. Aplikacja stworzona przez Pawła  Malickiego jest dostępna jak na razie tylko w Brazylii, gdzie już obsługuje 15 tys. klientów i organizuje każdego tygodnia 1-2 loty. Wkrótce ma zadebiutować także na rodzimym rynku. 

czytaj więcej >

4. Potrzebują około miesiąca, żeby wejść na nowy rynek. Polskie startupy o ekspansji

– Nasza ekspansja na rynki zagraniczne przebiegała wręcz książkowo. Najpierw odnieśliśmy sukces w kraju, a potem zaczęliśmy od rynku położonego najbliżej i najbardziej nam znanego, czyli od Czech – mówi współzałożyciel Noble Lashes Paweł Wojciechowski. O swoich doświadczeniach opowiadają również współtwórcy Spox Sox i Taff.one.

czytaj więcej >

5. Ten polski startup pomógł sprzedać produkty cyfrowe za 150 mln złotych. Poznajcie Automatera

Jakub Kiczko, współtwórca Automatera, mówi, że jakiś czas temu wygrał kilkanaście kodów doładowujących, do tego pojawiło API Allegro i razem z Maciejem Zielińskim wpadli na pomysł, aby stworzyć prostą aplikację do samodzielnego wysyłania kodów. Tak powstał Automater, który do dziś sprzedał produkty za 150 mln zł.

czytaj więcej > 

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij