Billboard, który wchłania zanieczyszczenia

Billboard, który wchłania zanieczyszczenia

Zanieczyszczenie środowiska to temat ciągle „na językach”. Stale poszukujemy źródeł energii, które będą przyjazne naszemu środowisku.

fot. pexels.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Auta hybrydowe znajdują się już w ofertach każdego producenta. Ograniczenie wydychanych z silników samochodów spalin to dla wielu najważniejsze zadanie. Z pomocą przychodzi rozwój technologii, która w połączeniu z kreatywnością może zdziałać wiele.

Japończycy jako pierwsi na rynek wprowadzili auto napędzane wodorem -Toyote Mirai. Marka do promocji nowego samochodu wykorzystała outdoor. W Kalifornii rozstawiono specjalne billboardy, które zawierają tlenek tytanu. Ten w połączeniu z powietrzem staje się katalizatorem i usuwa z niego szkodliwe tlenki azotu.

Łącznie powstało 37 specjalnych billboardów, a za innowacyjną technologię odpowiedzialna jest firma PURETi.

PS

Toyota nie była pierwsza jeśli chodzi o billboardy pochłaniające zanieczyszczenia. W 2013 roku zaprezentowała nam roślinny billboard.  Powstał z roślin, zwanych Carmona retusa. Pojedyncza roślina może rocznie zaabsorbować średnio prawie 6 kg dwutlenku węgla!

PS2

To nie pierwszy przykład niesamowitych billboardów. Niedawno Szwedzka sieć aptek "Apotek Hjärtat" stworzyła kampanię, która miała zachęcić do rzucenia palenia. W całej Szwecji stanęły interaktywne billboardy, które zaczynają kaszleć, gdy w pobliżu znajdzie się palacz.

Również w 2014 roku, w sztokholmskim metrze mogliśmy zobaczyć taką „reklamę”-wiadomość. 

PS3

Jeśli chcecie zobaczyć inne przykłady ciekawych billboardów, wejdźcie → tutaj. Przygotowaliśmy ciekawe przykłady takiej reklamy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij