Rzeczpospolita wzmocniła sekcję krajową

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Rzeczpospolita wzmocniła sekcję krajową

Michał Kolanko i Joanna Ćwiek Świdecka zasili dział krajowy Rzeczpospolitej. Zamyka to zmiany w redakcji działu, którym kieruje Tomasz Krzyżak. Dzięki nim udało się zbudować świetny zespół reporterski, prawdopodobnie najlepszy spośród polskich dzienników.

Dziennikarze Rzeczpospolitej są znani z tego, że podejmują i zgłębiają nawet najbardziej niewygodne i trudne tematy. Zdecydowanie najwięcej jest ich w dziale krajowym. Między innymi dlatego Rzeczpospolita zajęła pierwsze miejsce w styczniowym zestawieniu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce opublikowanym przez Instytut Monitorowania Mediów. Z wynikiem ponad 700 cytowań wyprzedziła m.in. Radio Zet, RMF FM, Onet.pl, Fakt i Gazetę Wyborczą.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

- Cieszymy się, że udało nam się pozyskać kogoś tak wartościowego z rynku. Potrzebujemy wyrazistych, dociekliwych i obiektywnych dziennikarzy. Zależy nam, by Rzeczpospolita była synonimem tytułu, którego informacje są cytowane, rzetelne, oraz tłumaczące odbiorcom zawiłości życia politycznego, społecznego, biznesowego i prawniczego. Nowe osoby w zespole nam to zapewnią - podkreśla Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego Rzeczpospolitej.

Kolonko jest dziennikarzem politycznym, absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. W roku 2012 współzałożył portal 300POLITYKA.PL. Wcześniej pisał m.in. dla: wPolityce.pl i Newsweek Polska. Relacjonował także polskie kampanie wyborcze. Ćwiek-Świdecka ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w tematyce ekonomicznej i społecznej. Pracowała m.in. w Gazecie Wyborczej i Polska The Times, współpracowała także z serwisami internetowymi m.in. z WP. Redagowała również pismo o charakterze naukowym Rynek Pracy wydawane przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. W 2010 r. uhonorowana została nagrodą im. Władysława Grabskiego.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij