IKEA Po Sąsiedzku - Szwecja w sercu Lublina

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
IKEA Po Sąsiedzku - Szwecja w sercu Lublina

5 kwietnia powstał nowy kanał komunikacji, stworzony specjalnie dla marki IKEA czyli IKEA Po Sąsiedzku. To miejsce, gdzie ludzie doświadczają marki wchodząc do jej świata i korzystając z niego tak, jak chcą.

Jest to część komunikacji wprowadzającej markę IKEA do Lublina. Za strategię, kreację i realizację całej kampanii otwarcia sklepu odpowiada Agencja Warszawa.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Komunikacja oparta jest o koncept nowego sąsiada wprowadzającego się do Lublina. Pierwsza część kampanii – „Przywitanie” – została zrealizowana w listopadzie. W kampanii wykorzystany został motyw dobrych, sąsiedzkich zwyczajów, w tym wypadku były to powitania po polsku i po szwedzku. Głównymi kanałami komunikacji był outdoor i radio.

Kolejnym etapem kampanii jest „Projekt w sąsiedztwie”. Od kilku miesięcy wspólnie z mieszkańcami Lublina przygotowywany jest projekt przydatny społecznie, który będzie prezentem IKEA dla lublinian.

Jednak najbardziej niespotykanym etapem całego projektu otwarcia nowego sklepu IKEA w Lublinie jest IKEA Po Sąsiedzku. To szwedzka, domowa przestrzeń w centrum miasta, w której każdy mieszkaniec może poczuć się dobrze.

Koncept miejsca oparty jest na skandynawskim sposobie na szczęście. W Dani to „hygge”, w Szwecji „mysa”. To umiejętność cieszenia się prostymi przyjemnościami. Dom, w którym każdy może być sobą – sam lub z najbliższymi.

Można tam spotkać się z przyjaciółmi, napić kawy czy herbaty, spróbować szwedzkich słodkości, pograć w planszówki albo po prostu usiąść i odpocząć. Na gości czekają też pokazy filmowe, warsztaty DIY i rodzinne, turnieje gier towarzyskich i spotkania z ciekawymi ludźmi.

IKEA Po Sąsiedzku promowana jest za pomocą social mediów. W pierwszym etapie komunikacji zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie prowadzona jest kampania wizerunkowa miejsca. W sieci pojawił się pierwszy spot promujący IKEA Po Sąsiedzku. Opowiada o koncepcie nowej przestrzeni. Nagrania do spotu odbywały się w Polsce i w Szwecji. W kolejnym etapie precyzyjnie określone grupy otrzymają indywidualnie dopasowane komunikaty. 

Facebook pełni również istotną rolę w funkcjonowaniu przestrzeni. Za pomocą Messengera użytkownicy mogą zapisać się na wspomniane wyżej wydarzenia.

Miejsce zostało przyjęte niezwykle pozytywnie zarówno przez mieszkańców, jak i przez przedstawicieli mediów.

Udało się to dzięki kilkumiesięcznej pracy wielu ludzi, którzy wierzyli w to, co tworzą. Wybór lokalizacji, projekt przestrzeni, remont, menu, wybór książek, filmów, personelu czy wewnętrzna komunikacja – to wszystko zapracowało na sukces tego miejsca.

Tak nietypowy i innowacyjny na skalę europejską projekt wymagał zaangażowania wielu ludzi. Po stronie Agencji Warszawa byli to: Katarzyna Grzeszczak – Senior Account Manager, Joanna Lecka – Account Manager, Marta Samsonov – Strategia, Ewa Pniak – Copywriter, Marta Szymańska – Head of Social Media, Piotr Mach – Cient Service Director.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij