Reklama dnia: Prawdziwi wojownicy nie dostają wynagrodzenia za pracę

Reklama dnia: Prawdziwi wojownicy nie dostają wynagrodzenia za pracę

To może być zaskakujące, ale czterdzieści procent z 40 milionów nieopłaconych opiekunów rodzinnych w Stanach Zjednoczonych to mężczyźni. Odsetek ten stale wzrasta, co łamie stereotypy, jakoby tylko kobiety mogły być opiekunami rodzinnymi.

W odpowiedzi na fakt, że mężczyzn takich traktuje się gorzej, fundacja AARP - poprzednio znana jako Amerykańskie Stowarzyszenie Osób Emerytowanych – stworzyła nową kampanię podnoszącą świadomość i oferującą wsparcie dla opiekunów płci męskiej. Jej twarzą został Danny Trejo, znany wszystkim m.in. z filmu Maczeta, meksykański aktor.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Danny, znany z macho postawy na ekranie, i poza nią, opowiada o mężczyźnie nie będącym wojownikiem, który pracuje na dwóch stanowiskach, z tym, że na jednym mu nie płacą.

Stereotypowo ludzie przedstawiają kobiety jako opiekunów. Z odpowiedzi badanych możemy się dowiedzieć, jak wyobrażają sobie opiekuna. Jest nim 49-letnia kobieta, która opiekuje się 70-letnia kobietą, która potrzebuje ciągłej pomocy fizycznej. To prawie tak, jakby mężczyźni byli zupełnie nieobecni w tym zawodzie.

Złamanie stereotypu jest trudne, ale być może Trejo wraz z AARP zmieni, często błędne, spojrzenie wielu ludzi na zawód, jakim jest opiekun.

PS

To nie był debiut reklamowy Trejo. Poniżej zobaczcie inne reklamy, w których brał udział:

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij