Basia Kurdej-Szatan w roli „doktora clowna”. Aktorka „leczy śmiechem” chore dzieci z Fundacją „Dr Clown”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Basia Kurdej-Szatan w roli „doktora clowna”. Aktorka „leczy śmiechem” chore dzieci z Fundacją „Dr Clown”

Były pojedynki balonowymi mieczami, czary i iluzjonistyczne sztuczki. Do tego – przybijanie piątek, dużo rozmów i jeszcze więcej śmiechu, a na twarzach – obowiązkowo czerwone nosy.

Tak Barbara Kurdej-Szatan i „doktorzy clowni” wnieśli radość i magię do warszawskiego szpitala dziecięcego. Aktorka włączyła się w „Terapię śmiechem”, regularnie prowadzoną przez Fundację „Dr Clown”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W bajecznie kolorowych strojach, za pomocą iluzji, klaunady, zabaw i empatycznych rozmów rozdają podopiecznym radość, uśmiech i optymizm. Na pamiątkę zostawiają „magiczny” rekwizyt – czerwony nosek. To wolontariusze Fundacji „Dr Clown”, którzy już od 18 lat realizują w szpitalach i placówkach specjalnych program „Terapii śmiechem”.

Tym razem w rolę „doktora clowna” wcieliła się również Basia Kurdej-Szatan. Przystrojona w charakterystyczny czerwony nosek, aktorka dołączyła do wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” i wraz z Dr Pszczółką, Dr Krawatem i Dr Wróżką prowadziła „Terapię śmiechem” w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. J. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Gwiazda brała w zabawach z chorymi dziećmi, „magicznych” sztuczkach, rozmawiała i żartowała z podopiecznymi Fundacji. Wspólnie z dziećmi wypełniali magiczne księgi kolorowymi obrazami, staczali pojedynki balonowymi mieczami, „wyczarowywali” z magicznego kapelusza najróżniejsze akcesoria. Wszystko po to, by przywrócić chorym dzieciom optymizm oraz wiarę w to, że posiadają moc pokonania przeciwności.  A także – wspierać proces zdrowienia i rekonwalescencji. 

Jesteśmy tu po to, by pomóc małym pacjentom choć na chwilę zapomnieć o bólu, chorobie i trudnościach, jakie ich spotykają. Chcemy dać chorym dzieciom trochę radości i energii, tchnąć w nie optymizm i wiarę w przezwyciężenie przeszkód. Z zachwytem patrzę na „doktorów clownów” i radość, jaką niosą podopiecznym – mówiła Basia Kurdej-Szatan.

Znana z promiennego uśmiechu i zarażania optymizmem gwiazda przyznaje, że „Terapia śmiechem” wywiera wpływ nie tylko na podopiecznych, ale również na nią samą.

Współpraca z Fundacją „Dr Clown” jeszcze bardziej uświadomiła  mi, jak ważne jest, by cieszyć się każdym dniem i starać się nie poddawać zmartwieniom – dodała Basia Kurdej-Szatan.

Barbara Kurdej-Szatan pomaga Fundacji „Dr Clown” już od kilku lat. Gwiazda pojawia się na imprezach organizowanych przez Fundację, została też ambasadorką kampanii 1% organizacji o tytule „Śmiech leczy”.

Aktorka wyznaje, że chciałaby, tak jak „doktorzy clowni”, opanować szeroki repertuar sztuczek z dziedziny iluzji i interaktywnych zabaw, żeby nieść jeszcze więcej radości odwiedzanym dzieciom.

Fundacja „Dr Clown” realizuje program „Terapii śmiechem i zabawą” od 1999 roku. Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” – „doktorzy clowni” – odwiedzają rocznie prawie 60 000 potrzebujących w 170 szpitalach i placówkach specjalnych w całej Polsce.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij