Facebook F8 - podsumowanie drugiego dnia konferencji

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Facebook F8 - podsumowanie drugiego dnia konferencji

Zakończył się drugi dzień konferencji F8. Wśród prelegentów znaleźli się Mike Schroepfer (Chief Technology Officer), Yael Maguire (Director of Connectivity Programs), Joaquin Quiñonero Candela (Director of Applied Machine Learning), Michael Abrash (Chief Scientist of Oculus Research) oraz...

...  Regina Dugan (Vice President of Engineering i Building 8).

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Poniżej znajdą Państwo przegląd nowości przedstawionych w trakcie prezentacji, a także linki prowadzące do stron zawierających dodatkowe materiały.

  • Surround 360 Family

Michael Schroepfer zaprezentował projekty dwóch nowych systemów kamer 360 stopni. Większa składa się z 24 kamer, mniejsza z 6 urządzeń.

Zaprezentowany przez Facebooka 360 Capture SDK otwiera drogę do tworzenia narzędzi pozwalających na rejestrowanie zdjęć i filmów 360 stopni i wgrywanie ich do Aktualności lub zestawów VR.

Inżynierowie Facebooka opracowali nowe metody poprawiające efektywną rozdzielczość filmów 360 stopni:

  • o    System wykorzystujący modele fizyczne do przewidywania, w którym miejscu w następnej kolejności należy zwiększyć szczegółowość wyświetlanego obrazu, co poprawia efektywną rozdzielczość o nawet 39%
  • o    System wykorzystujący sztuczną inteligencję, który prognozuje najciekawsze fragmenty filmu 360 stopni, co pozwala na wydajniejsze strumieniowanie obrazu do urządzeń
  • o    System dekodowania obrazu zależny od treści filmu – poprawia jakość obrazu na urządzeniach niezaprojektowanych z myślą o VR nawet o 51%

Zespół Connectivity zajmuje się rozwojem narzędzi i technologii poprawiających jakość dostępu do Internetu i dających dostęp tym, którzy go jeszcze nie mają. Na F8 zaprezentowano na przykład projekt Tether-tenna, czyli śmigłowiec-dron połączony z ziemią kablem i unoszący się automatycznie kilkadziesiąt metrów nad ziemią, który zapewnia stabilną łączność np. w obszarze katastrof naturalnych.

  •  Artificial Intelligence

Facebook zapowiedział udostępnienie deweloperom Caffe2 – frameworku umożliwiającego tworzenie i uruchamianie algorytmów AI na smartfonach. Zapowiedziano także partnerstwa w obszarze AI z Amazonem, Intelem, Microsoftem, NVIDIA, Qualcommem i innymi firmami.

  • Augmented Reality

Michael Abrash, “Chief Scientist” Oculusa, podzielił się wizją pełnego wdrożenia rzeczywistości rozszerzonej. 

Zespół Building 8 pracuje między innymi nad systemami umożliwiającymi wprowadzanie danych bezpośrednio za pomocą fal mózgowych.

Dodatkowe podsumowanie drugiego dnia konferencji znajdą Państwo na tej stronie. Z kolei tutaj znajdują się wszystkie grafiki i pozostałe zasoby związane z wczorajszymi i dzisiejszymi ogłoszeniami.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij