Uber pozyskał partnerów do budowy pierwszej na świecie miejskiej sieci pojazdów latających (VTOL)

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Uber pozyskał partnerów do budowy pierwszej na świecie miejskiej sieci pojazdów latających (VTOL)

Podczas rozpoczętej wczoraj w Dallas konferencji Elevate Summit, Uber ogłosił kilka partnerstw z firmami i organizacjami na rzecz budowy pierwszej sieci latających pojazdów miejskich. Wśród partnerów są m.in. firmy developerskie, producenci samolotów, producent stacji ładujących do pojazdów...

...  elektrycznych oraz miasta Dallas-Fort Worth i Dubaj. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Celem partnerstwa z miastami jest uruchomienie wersji pierwszej pilotażowej sieci Uber Elevate Network już w 2020 roku. Dubaj będzie wtedy miastem-gospodarzem wystawy World Expo i władzom miasta bardzo zależy na tym, aby zaprezentować to rozwiązanie gościom imprezy. Z kolei Dallas Fort-Worth chce być pierwszym amerykańskim obszarem metropolitalnym, gdzie będzie rozwijany pilotażowy projekt budowy sieci Uber Elevate.

W obu miastach Uber będzie współpracować z lokalnymi firmami deweloperskimi, aby ustalić lokalizację oraz skonstruować lądowiska dla przyszłej sieci Uber Elevate. Partnerem Ubera w Dallas-Fort Worth jest firma Hillwood Properties, w Dubaju Uber zamierza współpracować z kilkoma partnerami z tej branży. 

Uber nawiązał także partnerstwo z kilkoma wiodącymi producentami sprzętu lotniczego, którzy pracują nad elektrycznymi pojazdami latającymi (VTOL), niezbędnymi do wdrożenia sieci Uber Elevate. Dzięki doświadczeniu w projektowaniu i produkcji samolotów każda z tych firm wnosi do projektu unikalną wiedzę, która pozwoli skrócić czas pojawienia się rynku elektrycznych pojazdów latających. Wśród nowych partnerów Uber Elevate są Aurora Flight Sciences, Pipistrel Aircraft, Embraer, Mooney oraz  Bell Helicopter. Uber podjął współpracę również z firmą ChargePoint w celu rozwoju stacji ładowania VTOL specjalnie dla sieci Uber Elevate. 

- Początki działalności Ubera to proste pytanie ‘dlaczego nie mogę po prostu wcisnąć przycisku w moim telefonie, aby zamówić przejazd?’ Dla Ubera próba odpowiedzi na to pytanie okazała się pasjonującą podróżą - dążymy do poprawy mobilności w miastach, zmniejszenia korków i emisji spalin, oszczędzania czasu ludzi, uwolnienia miejsca zajmowanego dotychczas przez samochody oraz zapewnienia dostępu do sprawnego systemu poruszania się po całym mieście. Urban Aviation to kolejny, naturalny krok dla Ubera na tej drodze, dlatego wytrwale pracujemy, aby wizja Uber Elevate ‘naciśnij przycisk, aby zamówić przelot’ stała się rzeczywistością. Z radością informujemy o nawiązaniu partnerstwa z pierwszą grupą partnerów – przedsiębiorstwami i władzami miast, z którymi będziemy ściśle współpracować, aby  ten niesamowity pomysł mógł stać się rzeczywistością. Od dzisiaj Dallas i Dubaj biorą udział w technologicznym wyścigu, a my nie możemy się już doczekać, żeby zobaczyć, jak sieć pojazdów VTOL przyspieszy rozwój tych wspaniałych miast. – powiedział Jeff Holden, Chief Product Officer w firmie Uber.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij