AdWordsami sukces e-sklepu stoi. Ale czy sklepy na nie stać?

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
AdWordsami sukces e-sklepu stoi. Ale czy sklepy na nie stać?

Reklama w wyszukiwarce jest jedną z podstawowych metod promocji sklepów internetowych. Z danych platformy Shoper wynika jednak, że tego typu działania prowadzi jedynie co drugi e-sklep. Powodem jest brak środków i doświadczenia.

56 proc. e-sklepów nigdy nie prowadziło kampanii AdWords – tak wynika z danych platformy Shoper. Tymczasem wyszukiwarka to miejsce, od którego klient bardzo często zaczyna zakupy w sklepie internetowym. Szuka interesującego go produktu, sprawdza cenę i dostępność w różnych witrynach. Na samym początku lejka sprzedażowego sklepy powinny maksymalizować wysiłki, by trafiło do nich jak najwięcej klientów. Głównymi sposobami na to jest pozycjonowanie sklepu i reklama AdWords. Nawet jeśli w wynikach wyszukiwarki sklep przegrywa z konkurencją, poprzez reklamę tekstową AdWords czy Google Shopping ma szansę na ściągnięcie ruchu na swoją stronę.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Umożliwienie sklepom dostępu do ekspertów od marketingu internetowego to jeden z pierwszych kroków do profesjonalizacji e-sklepów. Powodem nieprowadzenia kampanii reklamowych jest bowiem najczęściej brak wiedzy na ten temat – tak przyznało 46 proc. ankietowanych przez platformę Shoper sklepów. Dla 28 proc. sprzedawców działanie jest zbyt kosztowne a dla 11 proc. zajmuje zbyt wiele czasu.

- Uruchomić i zatowarować e-sklep to jedno, pozyskać do niego ruch to już zupełnie co innego – ocenia Tomasz Tybon, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Dreamcommerce, dostawcy oprogramowania Shoper. – Rozpoczynając sprzedaż w internecie trzeba się znać nie tylko na oferowanych produktach, ale również na mechanizmach marketingu internetowego. Nie wszyscy sprzedawcy taką wiedzę posiadają, a jest ona bardzo istotna już na samym początku – dodaje. Żeby pomóc e-sklepom na starcie, na początku 2016 r. platforma Shoper wprowadziła usługę Sklep z zamówieniami, w ramach której każdemu nowemu sklepowi uruchamiana jest i bezpłatnie prowadzona miesięczna kampania AdWords. Po miesiącu sklep może kontynuować współpracę z platformą, prowadzić kampanię sam lub zlecić agencji.

E-sklepy rzadko jednak zostają klientami agencji performance marketingowych ze względu na zbyt małe budżety, którymi dysponują. Według ankiety połowa sklepów jest w stanie przeznaczyć na dwumiesięczną kampanię AdWords nie więcej niż 500 zł. Tyle samo sprzedawców jest w stanie zaakceptować koszt pojedynczej transakcji przychodzącej z reklamy Google na poziomie 5 proc. wartości koszyka zakupowego. 28 proc. sklepów nie potrafi określić takiego kosztu, co również potwierdza brak doświadczenia z narzędziami marketingowymi.

- Po ponad roku prowadzenia kampanii dla sklepów widzimy, jak bardzo taka usługa była naszym sklepom potrzebna. Dotychczas blisko 300 klientów skorzystało z prowadzonych przez nas kampanii – wylicza Tomasz Tybon. Do tej pory platforma wygenerowała tym klientom ponad 4,6 mln zł przychodu. W marcu ruszyła usługa kampanii AdWords dla sklepów korzystających z oprogramowania w Indiach i Turcji. Niedługo Shoper planuje również zaproponować sklepom pomoc w prowadzeniu kampanii na Facebooku. 

Dane pochodzą z internetowej ankiety wypełnionej przez 413 e-sklepów z platformy Shoper od stycznia 2016 do marca 2017.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij