Sokołów z nową akcją dla pracowników #ucieknijcukrzycy

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Sokołów z nową akcją dla pracowników #ucieknijcukrzycy

W ramach programu „Na ścieżce zdrowia” firma Sokołów S.A. rozpoczęła akcję edukacyjną dla pracowników #ucieknijcukrzycy. Akcja jest prowadzona wielotorowo, a jej celem jest wzrost świadomości problemu cukrzycy oraz wiedzy na temat jej skutków i profilaktyki.

Cukrzyca stała się prawdziwą plagą XXI wieku, a statystyki jej dotyczące są porażające. Na świecie choruje na nią już ponad 400 mln osób i liczba ta rośnie w zatrważającym tempie. Już niemal 3 miliony Polaków ma cukrzycę – jednak 1/3 z nich o tym nie wie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

- Promocja zdrowia jest niezwykle istotnym elementem naszych działań HR – mówi Sylwia Miszczuk, Dyrektor Spółki ds. HR w Sokołów S.A. – Zależy nam, aby nasi pracownicy świadomie i odpowiedzialnie podchodzili do tematu zdrowia – zarówno własnego, jak też i swoich bliskich. Chcemy pokazywać, jak istotna jest profilaktyka i w jaki sposób proste zmiany mogą podnosić jakość naszego życia. 

Akcję #ucieknijcukrzycy będą aktywnie wspierać eksperci Sokołowa – dietetyk Agnieszka Piskała oraz szef kuchni Dominik Moskalenko. Specjalnie opracowane materiały edukacyjne oraz filmy dostarczą podstawowych informacji na temat objawów cukrzycy oraz głównych zasad jej profilaktyki. Szansą na pogłębienie wiedzy będą spotkania pracowników z ekspertami. Akcja obejmie również pracownicze stołówki. 

- Wzrost zachorowań na cukrzycę jest ogromnym problemem społecznym, stąd nasza decyzja o uruchomieniu programu dla pracowników, poświęconego temu właśnie zagadnieniu – mówi Aleksandra Chalimoniuk, Dyrektor Spółki ds. PR i Komunikacji w Sokołów S.A. - W ramach akcji #ucieknijcukrzycy prowadzić będziemy działania, które mają na celu nie tylko uświadomienie skali tego problemu, ale też pokazanie rozwiązań pozwalających uniknąć tej groźnej choroby, takich jak zdrowa, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. 

Firma Sokołów od lat angażuje się w akcje społeczne dotyczące problemu cukrzycy: prowadzi warsztaty dla restauratorów, kucharzy i diabetyków, patronuje biegowi „Policz się z cukrzycą”, opracowuje materiały edukacyjne (m. in. filmy dostępne na kanale Sokołów TV). Temat diety cukrzycowej w połączeniu ze zdrowym trybem życia podejmuje również Akademia Smaku Sokołów, poprzez organizację warsztatów tematycznych, opracowywanie porad i przepisów dla diabetyków (http://smakidobregozycia.pl/pl/cukrzyca-na-talerzu)

Akcja #ucieknijcukrzycy w firmie Sokołów S.A. będzie trwała do końca roku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij