Bank Zachodni WBK podczas Akademii Duckie Deck nauczy dzieci finansów

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Bank Zachodni WBK podczas Akademii Duckie Deck nauczy dzieci finansów

„Finansowa rozgrywka dla bystrzaków” to nowa propozycja dla wszystkich zainteresowanych tematem edukacji finansowej dzieci. Podczas Akademii Duckie Deck najmłodsi poprzez grę zostaną wprowadzeni w skomplikowany świat finansów i pieniędzy. Formuła wciągającej rozgrywki pozwoli na przekazanie...

...niezbędnej wiedzy o pieniądzach w sposób interesujący i zrozumiały, a przede wszystkim ciekawy i angażujący.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pierwsze warsztaty odbędą się w weekend, 2-3 września podczas Akademi Duckie Deck w Warszawie. Największe w Polsce cykliczne wydarzenie dla dzieci i rodziców zawita wówczas do największego w Polsce i jednego z największych w Europie centrów nauki - Kopernika. W kolejnym miesiącu warsztaty odbędą się w Poznaniu (14-15 października) i Wrocławiu (28-29 października). Udział w bezpłatnych warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji, a liczba miejsc jest ograniczona: www.akademia.duckiedeck.com.

Jak wynika z badań*, 88% Polaków uważa, że istotne jest edukowanie dzieci w zakresie finansów. Niestety, zaledwie 1/3 z nas robi to świadomie. Dlatego z końcem 2016 roku uruchomiliśmy portal edukacyjny Finansiaki.pl. Naszym celem jest ułatwienie rodzicom i nauczycielom wprowadzania dzieci w świat pieniędzy i przedsiębiorczości. Dziś po raz kolejny wychodzimy poza Internet i rodzicom proponujemy warsztaty, które pomogą przekazać młodemu pokoleniu wiedzę o finansach i przedsiębiorczości. - KATARZYNA TETER, MENEDŻER DS. SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU W BANKU ZACHODNIM WBK

Scenariusz zajęć przygotowany dla dzieci w grupach wiekowych 5-7 oraz 8-10 lat przewiduje szereg aktywności związanych z zarabianiem, inwestowaniem i wydawaniem pieniędzy.

Co to są pieniądze i jaka jest ich wartość? Jak umiejętnie nimi zarządzać, na co wydawać i kiedy oszczędzać? Na te wszystkie bardzo poważne pytania odpowiemy świetną zabawą. Podczas warsztatów dzieci zaprosimy do wielkoformatowej, planszowej gry, w której krok po kroku, pole po polu wprowadzimy je w fascynujący świat finansów. - ULA MŁODNICKA - KORNAŚ, PSYCHOLOG, JEDEN Z POMYSŁODAWCÓW AKADEMII DUCKIE DECK.

 

*Badanie „Pokolenia o finansach”, zrealizowane przez 4P Research Mix na zlecenie Banku Zachodniego WBK. Badanie przeprowadzono na grupie 1028 Polaków w wieku 16-70 lat, metodą wywiadów internetowych na panelu (CAWI), październik 2016 roku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij