#YouthEmpowered: Możesz więcej niż myślisz. Startuje program dla młodych, funkcjonujących poza systemem edukacji i rynkiem pracy

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
#YouthEmpowered: Możesz więcej niż myślisz. Startuje program dla młodych, funkcjonujących poza systemem edukacji i rynkiem pracy

Coca-Cola HBC Polska, wraz z partnerami, uruchomiła pilotażową edycję programu #YouthEmpowered: Możesz więcej niż myślisz. Jego celem jest aktywizacja zawodowa młodych ludzi pozostających poza rynkiem pracy i systemem edukacji. Inauguracji programu towarzyszyła debata, podczas której...

...zaprezentowano wyniki badania Kantar Millward Brown na temat grupy, do której kierowany jest program.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dane GUS wskazują, że w ubiegłym roku w Polsce nie uczyło się i nie pracowało aż 11 proc. osób w wieku od 15 do 24 lat. Z badania, które jest punktem wyjścia dla polskiej edycji programu #YouthEmpowered: Możesz więcej niż myślisz wynika, że 51 proc. przedstawicieli tej grupy jest zadowolonych ze swojej sytuacji życiowej, a 38 proc. jest przekonanych, że w znalezieniu pracy liczą się głównie szczęście i kontakty. Równocześnie 33 proc. badanych nie ma żadnego doświadczenia zawodowego, a tylko 26 proc. było na rozmowie w sprawie pracy.

Młodzi, pytani o wyznawane wartości, w pierwszej kolejności wymieniają zdrowie i rodzinę, ale już na trzeciej pozycji pojawia się niezależność. Spełnienie zawodowe uplasowało się natomiast dopiero na miejscu siódmym, a edukacja na ostatniej – dziewiątej pozycji. Badana grupa jest zróżnicowana zarówno pod względem wieku, miejsca zamieszkania, jak i poziomu wykształcenia. Jej przedstawicieli łączą za to wymagania wobec przyszłej pracy – deklarują oni, że chcą dobrze zarabiać, mieć gwarancję zatrudnienia, pracować w przyjaznej atmosferze i móc się rozwijać.

– Młodzi ludzie to szczególnie ważna dla nas grupa, bo już dzisiaj połowa pracowników Coca-Cola Hellenic to przedstawiciele tzw. pokolenia millenialsów. Jednocześnie, w przeciwieństwie do poprzedniego pokolenia, mierzy się ono z nowymi wyzwaniami, takimi jak bezrobocie lub praca nieprzystająca do ich oczekiwań – mówi Katarzyna Borucka, dyrektor ds. korporacyjnych Coca-Cola HBC Polska. – Program #YouthEmpowered: Możesz więcej niż myślisz ma pomóc młodym ludziom w odkrywaniu ich mocnych stron i motywacji do działania. Przy wsparciu organizacji pozarządowych, które najlepiej znają potencjalnych uczestników programu, chcemy dzielić się z młodymi osobami wiedzą i doświadczeniem, ale też ośmielać je i zachęcać do większej aktywności zawodowej – dodaje.

Program kierowany jest do osób pomiędzy 18 a 30 rokiem życia, które z różnych powodów pozostają jednocześnie poza rynkiem pracy i systemem edukacji oraz nie uczestniczą w szkoleniach zawodowych. Dodatkowo działania skierowane będą do uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z miejscowości do 50 tys. mieszkańców.

Program wspiera proces włączenia zawodowego poprzez oferowanie uczestnikom narzędzi zwiększających ich potencjał i możliwości na rynku pracy. W pierwszym etapie w wybranych miejscowościach na terenie całej Polski odbędą się warsztaty, dzięki którym uczestnicy będą mieli możliwość rozwinięcia umiejętności przydatnych zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu codziennym. W kolejnym etapie organizator chce zaoferować szkolenia wszystkim chętnym poprzez internetową platformę e-learningową, a także możliwość pracy z mentorami – pracownikami Coca-Cola HBC Polska.

Program, którego organizatorem jest Coca-Cola HBC Polska, realizowany jest przez koalicję partnerów, w skład której wchodzą organizacje pozarządowe: Fundacja Sempre a Frente, Stowarzyszenie Morena, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom, Stowarzyszenie Semper Avanti oraz Polski Czerwony Krzyż. Patronat nad programem objęła Krajowa Izba Gospodarcza. Patronem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna.

Dodatkowe informacje na temat programu, w tym możliwość rejestracji na warsztaty znajduje się stronie internetowej www.youthempowered.pl oraz na stronach internetowych partnerów programu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij