Wordpress obchodzi 10. urodziny - infografika

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wordpress obchodzi 10. urodziny - infografika

Wordpress, jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią obchodzi 27 maja swoje 10. urodziny. Dokładnie dekadę temu została udostępniona pierwsza wersja tego CMS-a.

Dzisiaj Wordpress niczym nie przypomina swojej pierwotnej wersji i jest kilka razy bardziej popularny niż Joomla czy Drupal. Wordpress opanował polską blogosferę - korzystają z niego m.in. Natalia Hatalska, Maciej Budzich, Artur Kurasiński, ale również renomowane, światowe serwisy, takie jak Mashable czy TechCrunch.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ciągu 1 minuty użytkownicy Wordpressa dodają około 350 nowych postów na swoje blogi, a na Twitterze średnio co 60 sekund dodawany jest nowy tweet z hashtagiem #wordpress. Trudno się dziwić, bo popularny CMS jest już tłumaczony na 76 języków i ta liczba stale rośnie. Najnowsza wersja Wordpressa do dnia przygotowania tego artykułu została pobrana aż 21 milionów razy, czyli prawie tyle, ile liczy ludność Australii.

Na świecie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia, które mają uczcić 10. urodziny Wordpressa – spotkania, konferencje, konkursy. Z tej okazji konkurs Win With WordPress przygotowała także nazwa.pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij