Fog Production zrealizował projekt dla Red Bull Polska

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Fog Production zrealizował projekt dla Red Bull Polska

Polscy tancerze, zainspirowani hasłem przewodnim spektaklu Red Bull Flying Illusion, stworzyli własną interpretację połączenia tańca i iluzji.

Trójka przedstawicieli polskiej sceny Wiktoria Włoszczyk, Bboy Beeski i Bboy Minigun pokazują, że łączenie tych dwóch odrębnych dziedzin może być też niezłą zabawą. Efekt zobaczyć można na stronie. Za pomysł kreatywny i realizację klipu odpowiedzialny jest Fog Production.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Specjalizujący się w breakingu: bboy Beeski i bboy Minugun z ekipy Sztewite Gang, oraz ekspertka od poppingu - Wiktoria Włoszczyk pokazali, że iluzję i taniec można łączyć na różne sposoby. Pomysł zaś zaczerpnęli z hasła przewodniego spektaklu Red Bull Flying Illusion, w którym dwunastka legendarnych tancerzy z ekipy Flying Steps łączy taniec z projekcją 3D, wizualizacjami tworząc zapierające dech w piersiach iluzje na spektakularnej scenie. Spektakl przygotowany przez berlińskich tancerzy to ogromne przedsięwzięcie techniczne i duże wyzwanie artystyczne. Polscy tancerze pokazali zaś, że konwencją łączenia iluzji i tańca można bawić się również na mniejszą skalę, np. w surowej przestrzeni postindustrialnej fabryki.

- Kiedyś całe rodziny zbierały się przed telewizorami, by patrzeć jak David Copperfield „znika” statuę wolności. Ta atmosfera tajemniczość, elementy z pogranicza show i iluzji oraz efekt „jak-to-jest-zrobione?”, wydały nam się bardzo inspirujące. Zwłaszcza, kiedy skonfrontowaliśmy magiczne triki z tymi, w jakie obfituje breakdance. Dlatego na potrzeby filmu powołaliśmy do życia ekipę taneczno-iluzjonistycznych wymiataczy, która inspiruje się Flying Steps i chce pokazać na co ją stać – mówi o koncepcie kreatywnym Igor Seider, współautor pomysłu na klip. -  Mieliśmy mega dużo frajdy przygotowując, nagrywając i postprodukując ten materiał, korzystając przy tym ze środków jakie daje magia kina.

Efekt oglądać można w klipie na stronie, za którego pomysł kreatywny oraz produkcję odpowiedzialny jest Fog Production. Reżyserem klipu jest Kuba Kaliciński, a operatorem Maciej Ryter. Za produkcję odpowiada Maria Taras, Senior Producer Fog Production.

O FLYING STEPS

Flying Steps to jedna z odnoszących największe sukcesy ekip na światowej scenie tańca ulicznego. Ich zapierające dech w piersiach występy i niepowtarzalne choreografie od lat wzbudzają podziw publiczności. Grupa powstała w 1993 roku w Berlinie z inicjatywy Vartana Bassila i Kadira “Amigo” Memisa, a jej specjalność to b-boying oraz popping i locking. Flying Steps mają na swoim koncie kilka wygranych mistrzostw świata, w tym Battle of the Year oraz Red Bull Beat Battle.

O RED BULL FLYING ILLUSION

Red Bull Flying Illusion to unikalne widowisko łączące taniec, muzykę, iluzję i sferę wizualną. 12-osobowa reprezentacja ekipy Flying Steps z Berlina pokaże, że różne style taneczne świetnie współgrają nie tylko z muzyką, ale także z imponującą produkcją, nowoczesną oprawą wizualną, która obejmuje wizualizacje, projekcje 3D, grę światłem oraz iluzje tworzone za pomocą wszystkich powyższych narzędzi. Światowa premiera spektaklu odbyła się siedem lat temu. Dotychczas Red Bull Flying Illusion obejrzało ponad pół miliona widzów w 35 krajach. Spektakle odbędą się na Torwarze w Warszawie, 3 i 4 listopada. Bilety dostępne są na stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij