Finiata – lider mikrofaktoringu stawia na rozwój

Finiata – lider mikrofaktoringu stawia na rozwój

Finiata, europejski lider mikrofaktoringu działalność w Polsce rozpoczął niedawno, a już zdołał zyskać usatysfakcjonowanych i wiernych klientów. Jeśli masz problemy z utrzymaniem płynności finansowej firmy, potrzebujesz środków, a nie możesz doczekać się wpłaty za fakturę, ta usługa jest dla Ciebie.

fot. unsplash.com

Usługi mikrofaktoringowe stają się coraz popularniejsze. Dzięki nim pozbędziesz się problemu z późno opłacanymi fakturami i szybko pozyskasz potrzebne środki. Wśród dostępnych rozwiązań z tego segmentu mocno swoją pozycję zaznaczyła Finiata. Jest to jeden z europejskich liderów w mikrofaktoringu, w Polsce świadczący usługę dopiero od kilku miesięcy, jednakże już w tym krótkim czasie, wyniki, jakie osiągnął na rynku krajowym są zdumiewające i przemawiają mocno na jego korzyść.

Finiata umożliwia natychmiastowe otrzymanie środków finansowych za faktury, a także pomaga w zarządzaniu i pilnowaniu terminowości wszystkich faktur. Korzystanie z usługi jest niezwykle proste. Po dokonaniu rejestracji na platformie, użytkownik otrzymuje pewną kwotę w ramach limitu faktoringowego, która następnie pomniejszana będzie o kwoty widniejące na zrealizowanych fakturach. Okres finansowania faktury ustalany jest przez użytkownika i może wynieść 30, 60 i 90 dni, a także zostać przesunięty w razie konieczności.

Również opłata za usługę jest prosta i szybka do wyliczenia. Za każde 100 zł kwoty widniejącej na finansowanej fakturze, za każde 30 dni okresu finansowania, użytkownik zapłaci łącznie 4 zł + VAT. Dodatkowo przysługuje 14 dni bezpłatnej karencji.

Dla wielu przedsiębiorców istotny również może być fakt, że w usłudze data wymagalności faktury nie jest powiązana w żaden sposób z datą zwrotu finansowania, tzn. przedsiębiorca może w każdej chwili sfinansować fakturę przed datą wymagalności i ciągle otrzyma finansowanie na 30 lub więcej dni.

Duże zapotrzebowanie, dobre wyniki i natychmiastowy rozwój

Już w ciągu pierwszych 4 miesięcy działalności, na platformie zarejestrowało się ponad 4500 klientów, z czego 70% stanowili klienci wielokrotnie korzystający z jej usług. Świadczy to o dużym zapotrzebowaniu na rozwiązania, jakie oferuje Finiata. Obrót finansowania rośnie o 100% z każdym miesiącem, co dodatkowo dobrze wróży firmie.

Początkowo Finiata kierowana była zarówno do małych i średnich przedsiębiorstw, jak i freelancerów, osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze. Biorąc pod uwagę dobre wyniki, wysokie zapotrzebowanie na usługę i wzrost efektywności, firma postanowiła poszerzyć grono klientów, poprzez rozwinięcie swojej oferty. Teraz mogą korzystać z niej także większe przedsiębiorstwa.

Dodatkowo w celu zachęcenia do korzystania z platformy, przygotowano specjalną promocyjną ofertę, w ramach której większe firmy, a także stali klienci, mogli skorzystać ze zniżek nawet 50-procentowych. Wystarczyło, że zadeklarowana przez nich miesięczna suma, która ma być przeznaczana do faktoringu, wynosiła przynajmniej 80 tys. zł.

Działania te i powiększenie oferty spowodowały w przeciągu pierwszego miesiąca silny wzrost o 100% wartości sfinansowanych faktorów. Warto zauważyć także, że wskaźnik lojalności klientów utrzymuje się na wysokim poziomie 70-80%.

Dalszy rozwój już w najbliższych planach

Coraz lepsza kondycja i wzrost wyników firmy zachęciły Finiatę do dalszego, prężnego rozwoju. Obecnie spółka ma w planach przejęcia innych firm ze swojego segmentu. Jak stwierdza Grzegorz Micyk, CEO, Finiata Polska - Zapotrzebowanie na poprawę płynności finansowej w firmach jest niezwykle duże. W Polsce Finiata oferuje usługę mikrofaktoringu cichego od lipca tego roku i już zdobyła liczne grono klientów. Chcemy się rozwijać i docierać do kolejnych grup odbiorców. Skupowanie mniejszych firm z naszego sektora to kolejny krok w tym kierunku.

Jeśli masz problemy z otrzymywaniem terminowych płatności, nie możesz doczekać się przelewu od kontrahenta, warto skorzystać z rozwiązań takich jak Finiata. Twoje faktury będą opłacone natychmiast, a Ty będziesz mógł szybciej przeznaczyć środki na rozwój własnej firmy. Dodatkowo nie będziesz musiał się martwić o nieterminowe płacenie własnych zobowiązań, jak rachunki czy pensje, co może korzystnie wpłynąć na twoją reputację, jako terminowego partnera biznesowego.

 

Materiał został przygotowany we współpracy z firmą Finiata.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij