Samsung #ZmieniaŚwiat razem z polskimi startupami

Samsung #ZmieniaŚwiat razem z polskimi startupami

IoT jest jedną z istotniejszych technologicznych rewolucji, które możemy ostatnio obserwować. Coraz więcej firm kładzie nacisk na rozwój tego typu rozwiązań. Zalicza się do nich Samsung, który otworzył swój Inkubator, aby wspierać polskie startupy i pomóc im w stawianiu pierwszych kroków na rynku.

Zmienimy Świat to cykliczna akcja Antygrupy, w której inspirujemy czytelników do dyskusji nad wybraną dziedziną naszego życia. Wierzymy, że dzięki innowacjom i nowym technologiom udaje się zmienić świat na lepszy. Szukamy pomysłów na usprawnienia i nowych idei. Nawet tych futurystycznych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Partnerem najnowszej edycji #ZmienimyŚwiat został Samsung Inkubator Rzeszów. Wspólnie przyjrzymy się rozwijającym w Inkubatorze startupom, które działają w prężnie rozwijającym się segmencie IoT.

Samsung Inkubator, który powstał w Rzeszowie jest dużą szansą dla młodych, startujących dopiero polskich, firm, startupów, zajmujących się segmentem Internet of Things. Ruszył właśnie nabór projektów, które będą miały możliwość skorzystania z Inkubatora i stworzenia bądź rozwinięcia swojego produktu.

Na uczestników programu czekają warsztaty z ekspertami i sesje mentoringowe, które pomogą przedsiębiorcom rozwiązań problemy i zdobyć wiedzę potrzebną do rozwoju. W ramach Inkubatora, startupy uczestniczące mogą liczyć na stałą opiekę mentorów i ekspertów, którzy pomogą we wszelkich działaniach, jak prototypowanie, realizacja, wypracowanie modelu biznesowego, przygotowanie do premiery produktu, a także wesprą w pozyskiwaniu klientów i środków finansowych na dalszy rozwój.

Stworzenie inkubatora dla start-upów to kolejny krok firmy Samsung w kierunku zwiększenia swojego zaangażowania w cyfryzację Polski. Chcemy wspierać młode innowacyjne firmy dzieląc się naszymi doświadczeniami. Będąc czołową spółką technologiczną na rynku konsumenckim doskonale znamy potrzeby klientów. – mówi Hadrian Baumann, prezes polskiego oddziału Samsung Electronics.

Duże znaczenie Inkubatora podkreśla także wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki – Polska w perspektywie kilku lat ma ambicje stać się europejskim hubem nowych technologii. Mamy w Polsce fantastycznych absolwentów uczelni technicznych, mamy zorientowaną na wysokie technologie rządową strategię rozwoju, mamy wreszcie polskie start-upy coraz śmielej podbijające rynki zagraniczne. Niezwykle ważna jest przy tym współpraca dużych firm z małymi. Dobrze, że dostrzegają to tacy znaczący rynkowi gracze jak Samsung. Cieszę się, że inkubator powstaje w Rzeszowie. To szansa dla młodych firm z Polski wschodniej, by już wkrótce dorównali sukcesowi światowych marek.

Razem z Samsung Inkubator Rzeszów w ramach najnowszej części akcji Zmienimy Świat zaprezentujemy Wam kilka innowacyjnych startupów, które biorą udział w programie inkubacyjnym. Wśród nich znajdą się:

  • JITIV - system typu smart home, który wspomaga użytkowników w efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej,
  • CONTROL COLD - system wczesnego ostrzegania przed wyciekiem substancji szkodliwych dla środowiska z urządzeń chłodniczych i przeciwpożarowych,
  • WISE GLASS - inteligentne lustra pozwalające na wyświetlanie dopasowanych reklam np. w publicznych toaletach.

Z kolejnych materiałów dowiesz się także, jak Samsung Inkubator Rzeszów może pomóc Twojemu startupowi, co umożliwia i jak dzięki niemu postawisz pierwsze kroki na rynku.

Jeśli chcesz zgłosić swój startup do programu, nie zwlekaj i aplikuj na tej stronie.

Więcej materiałów dotyczących nowych technologii i innowacji, które pozwolą zmienić świat na lepszy znajdziesz na stronie #ZmienimyŚwiat.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Samsung.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij