Monitor szyty na miarę, czyli na jakie cechy zwracać uwagę przy wyborze idealnego monitora

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Monitor szyty na miarę, czyli na jakie cechy zwracać uwagę przy wyborze idealnego monitora

Zajmujesz się grafiką, projektowaniem CAD lub poszukujesz monitora do biznesu i bardziej specjalistycznych zastosowań? Jeśli jesteś graczem to na jaki typ matrycy się zdecydujesz i jakie parametry będą dla Ciebie najważniejsze? W portfolio wielu firm znaleźć można panele dedykowane wielu zadaniom...

...wystarczy tylko wiedzieć czego szukać i na co zwrócić uwagę.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wśród nowoczesnych monitorów znajdziemy urządzenia uniwersalne, które sprawdzają się wystarczająco dobrze w wielu zastosowaniach oraz monitory specjalistyczne, sprawdzające się w określonych warunkach. Panele pierwszego typu to zwykle rozsądny wybór, ale dopiero te drugie pozwalają nam w pełni wykorzystać nasz własny potencjał lub rozwinąć prowadzoną działalność. Jak wybrać taki zaawansowany sprzęt?

W biznesie i edukacji, rozmiar ma znaczenie

W salach konferencyjnych czy wykładowych wciąż częściej spotykamy projektory. To fakt. Niestety nie dają one dużych możliwości interakcji z prezentowanymi dokumentami. Rozwiązaniem są ekrany wielkoformatowe, które oferując doskonałą jakość obrazu pozwalają na pracę z dokumentami znacznie przekraczającą możliwości nowoczesnych projektorów. Są to panele dotykowe 65 do 86 cali z matrycami o bardzo wiernym odwzorowaniu kolorów, wyświetlające obraz z rewelacyjną pod względem szczegółowości rozdzielczością 4K. To dość istotna cecha podczas wyświetlania materiałów edukacyjnych w klasie czy na sali akademickiej. Największą zaletą wspomnianych wcześniej paneli jest jednak dedykowane oprogramowanie, które umożliwia wyświetlanie dokumentów bez konieczności podłączania komputera, a także ich edycję oraz udostępnianie. Tę funkcję docenią z pewnością profesjonaliści podczas wyświetlania prezentacji większej ilości widzów.

Do sklepu i do muzeum

Monitory spotykamy dziś również w restauracjach specjalizujących się w szybkiej obsłudze, w sklepach jako interaktywne kioski oraz nowoczesnych muzeach. W tych lokalizacjach sprawdzą się ekrany dotykowe – przeznaczone do 24-godzinnej pracy, wytrzymałe, wygodne w obsłudze, łatwe w implementacji. Takie, które wyposażone są w bardzo dobrą matrycę i precyzyjną technologię dotykową, więc sprawdzą się w różnych instalacjach - także tam, gdzie liczy się jakość obrazu. Docenią to zwłaszcza wielbiciele sztuki i głodni wiedzy goście odwiedzający współczesne muzea, gdzie interaktywne instalacje przyciągają wzrok, czyniąc je atrakcyjną alternatywą dla kina czy innej weekendowej rozrywki.

Na wytrzymałość i zdolność do ciągłej pracy pod dużym obciążeniem należy zwrócić również uwagę podczas wyboru monitora do hali magazynowej lub produkcyjnej. Wykorzystanie w takim panelu technologii pojemnościowej, która rozpoznaje jednocześnie do 12 punktów dotyku, pozwala na szybkie wprowadzanie nawet dłuższych tekstów. Hartowana tafla szkła na ekranie zapewnia dużą odporność, czego dowodem jest zaliczenie testu spadającej z wysokości 1,3 metra piłki o wadzę 0,5 kilograma.

Monitor dla gracza? To proste!

Jakie cechy musi mieć monitor dla gracza? Przede wszystkim świetny czas reakcji na poziomie 1 ms, szybkie odświeżanie (60Hz to za mało) i adaptacyjną synchronizację, jak np. AMD FreeSync. Jeśli jesteś skłonny wydać więcej, bo zależy Ci na wyższej rozdzielczości matrycy i jeszcze płynniejszym obrazie, warto wybrać model z odświeżaniem na poziomie 144Hz i rozdzielczością WQHD, czyli 2560x1440 pikseli (na takim sprzęcie grają profesjonaliści). Z takim monitorem łatwo dostrzec każdy szczegół podczas rozgrywki, nawet w ciemnych obszarach, co pozwala na szybką reakcję w ułamku sekundy i nierzadko „uratowanie życia” gracza.

W grafice liczą się kolory. Czy tylko?

Tak jak gracze nie muszą skupiać się na typie matrycy, tak w przypadku monitora dla fotografa lub grafika jest to cecha absolutnie priorytetowa. Najlepszym rozwiązaniem będą matryce typu IPS i VA. Gwarantują ona najszersze kąty widzenia oraz wiernie odwzorowane kolory. Drugą kwestią jest rozdzielczość ekranu - im większa, tym lepsza, gdyż zapewnia większą przestrzeń roboczą.

W przypadku monitora do grafiki warto zadbać o to, by jego konstrukcja umożliwiała zmiany kąta nachylenia ekranu, jego obrót oraz regulację wysokości. Warto także wspomnieć, że osoby zajmujące się projektowaniem CAD poza rozdzielczością i jakością matrycy docenią możliwość jednoczesnego wyświetlania obrazu z dwóch źródeł sygnału. Idealnym wyborem dla takiej grupy specjalistów będzie model obsługujący rozdzielczość 4K i oferujący funkcję PiP (picture-in-picture).

Każdemu według potrzeb?

Mnogość produktów w portfolio niemal każdego producenta monitorów doskonale pokazuje, jak wiele zastosowań rynek znalazł dla monitorów. Uzmysławia nam ona również, że mając konkretne potrzeby, możemy wybrać dla siebie odpowiednie urządzenie i wcale nie musimy szukać kompromisów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij