Personalizacja w kampanii społecznej jest możliwa – Oknoplast udowadnia

Personalizacja w kampanii społecznej jest możliwa – Oknoplast udowadnia

Większość kampanii antysmogowych w Polsce opartych jest na niemal identycznym schemacie narracyjnym. Mają budzić lęk u odbiorców. Niestety. Kreacje, które kiedyś szokowały, dziś dla wielu pozostają obojętne. Receptą na stworzenie kampanii, która pośród całego zgiełku zwróciłaby uwagę, jest...

...personalizacja. Marka Oknoplast, wprowadzając nowy produkt we współpracy z firmą Brevis, wyszła z założenia, że jeden drastyczny przekaz nie ma racji bytu – jego miejsce powinno zastąpić kilka dobrze kojarzonych postaci skrupulatnie dobranych do grupy odbiorców. Efekt? Dość zaskakujący. Sami zobaczcie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jeden bohater, wiele twarzy

Najbardziej zanieczyszczone regiony w Polsce diametralnie różnią się od siebie. Inne zachowania, patrzenie na świat, słownictwo – wszystkie te elementy udowadniają, że inwestowanie funduszy w jedną kreację, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Marka Oknoplast wykreowała kilka postaci, które utożsamiają ducha regionu - góral, lajkonik, górnik barbórkowy, syrena warszawska i poznański kozioł.

Wszystkie persony zostały ukształtowane w taki sposób, by odbiorca doświadczył indywidualnego przekazu, a jednocześnie poczuł przynależność do konkretnej społeczności. – Nie chcieliśmy tworzyć kolejnej, drastycznej kampanii, której jedynym efektem byłby odwrócony w innym kierunku wzrok. Nasze założenia były zupełnie inne. Pokazaliśmy symboliczne postacie, który odczuwają wyraźną ulgę po zdjęciu maski. Przecież nikt z nas nie wyobraża sobie używać maski w domu. W kampanii pokazujemy, że smog to problem, o którym można mówić w kreatywny sposób.– mówi Magdalena Cedro–Czubaj, Dyrektor Marketingu firmy. Realizacja Oknoplast, aby skutecznie dotrzeć do potencjalnego klienta, będzie dostępna przez 2 tygodnie na 235 citylightach w 4 miastach Polski (Kraków, Warszawa, Poznań, Katowice).

Ochrona w zasięgu ręki

W związku z coraz większą świadomością dotyczącą smogu wzrasta również liczba dostępnych na rynku produktów, pozwalających oczyścić powietrze w domu. Zupełnie nową barierą dla szkodliwych pyłków smogowych są nawiewniki antysmogowe stworzone przy współpracy Grupy Oknoplast i firmy Brevis. Wyposażone w najwyższej jakości filtry, znacząco zapobiegają przedostawaniu się nawet najdrobniejszych cząsteczek PM10. Gwarantują, że do 98% niebezpiecznych drobinek pozostanie na zewnątrz. Szkodliwe substancje pozostaną poza murami domów, chroniąc to, co najcenniejsze – zdrowie oraz życie ich mieszkańców.

Produkt nie przepuszcza do wnętrz naszych domów i mieszkań m.in. pyłu węglowego, przemysłowego oraz cementowego, zapewniając skuteczną ochronę nawet w najbardziej zanieczyszczonych strefach miasta.

Torując własną drogę

Marka Oknoplast wykracza poza utarte schematy. Ich kampania ukazuje nowatorskie podejście do tematu, który męczy społeczeństwo. – Nieustannie chcemy dostarczać naszym klientom dowodów na to, że jesteśmy marką z wizją i misją do wykonania. – podsumowuje M. Cedro–Czubaj. Czy marka Oknoplast może odnotować kolejny sukces na swoim koncie? Wiele na to wskazuje.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij