Future & Inspire – dotknij technologii jutra już w grudniu

Future & Inspire – dotknij technologii jutra już w grudniu

Technologie prosto z filmów albo książek science-fiction stają się rzeczywiste. Jeszcze do niedawna nikt nie myślał o produkcji gogli holograficznych, Mixed Reality czy telepresence.

Dziś można powiedzieć, że wkraczamy w erę rozwiązań, które pozwolą na zmodyfikowanie sposobu, w jaki dotychczas korzystaliśmy z urządzeń elektronicznych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Świat nowoczesnych technologii zaskakuje i inspiruje. Tempo, w którym tworzy się urządzenia elektroniczne bywa zadziwiające. Ledwo oswoiliśmy się z kinectami, już pojawiają się okulary VR. Teraz, kiedy powoli VR-y zaczynają być dostępne, słyszymy o HoloLens. Co potem?

Okulary, które zmienią świat?

HoloLens to okulary holograficzne tworzone przez Microsoft. Trudno je nawet nazwać okularami, bo bardziej przypominają gogle wyposażone w sensory, wyświetlacze i układ obliczeniowy Holographic Processing Unit (HPU). Jak to urządzenie zmieni świat? HoloLensy mają uwolnić nas od ekranów i zmodyfikować sposób korzystania z elektroniki. Rozwiązanie to będzie można wykorzystać np. w inżynierii albo medycynie. Co ważne, gogle są autonomiczne – aby działać, nie muszą być podłączone do telefonu czy komputera.

HoloLensy łączą świat cyfrowy z rzeczywistym przez aktywne mapowanie otoczenia i nakładanie na istniejące obiekty cyfrowych informacji. Samo w sobie nie brzmi to innowacyjnie. Nowa jest za to jakość. Odczucia przy korzystaniu z tego rozwiązania będą realistyczne – znaczenie ma tu obraz i dźwięk, w tym dźwięk wirtualnych przedmiotów.

Przenieś się do Windowsa

Microsoft nie skupił się jednak tylko na HoloLensach. Stworzył także Mixed Reality, która łączy rzeczywistość wirtualną (VR) pozwalającą przenieść się do innego miejsca z rzeczywistością rozszerzoną (AR) umożliwiającą dodawanie elementów wizualnych do realnego świata.

Praktycznie Mixed Reality pozwala wejść do wirtualnego środowiska Windows 10. Platforma ma stosunkowe niskie wymagania sprzętowe a kompatybilne gogle dostępne są za około 400–500 dolarów. Urządzenia tworzą np. Samsung z HMD Odyssey czy Dell z Visor.

Skróć czas i zmniejsz odległość

Telepresence, czyli teleobecność to zbiór rozwiązań technicznych dających wrażenie, że mimo odległości i różnicy czasu, osoby rozmawiające ze sobą są w jednym pomieszczeniu. Telepresence pozwala przenieść się w inne miejsce, nie ruszając się z fotela.

Brzmi jak wideokonferencja? Nie do końca. Od wideokonferencji rozwiązanie różni się wysoką rozdzielczością obrazu i jakością dźwięku. Jeśli to możliwe, wykorzystuje się także otoczenie, aby było ono identyczne u wszystkich uczestników rozmowy. Dodatkowym atutem są kwestie techniczne – szybkie i proste połączenia bez problemów z obsługą.

Daj się zainspirować

Bez wątpienia nowoczesne technologie to przyszłość nie tylko rozrywki, lecz także dziedzin mających służyć ludziom. Najświeższe informacje o HoloLens, Mixed Reality czy Virtual Reality można uzyskać podczas Code Europe, największej konferencji programistycznej, która odbędzie się w Krakowie – 5 grudnia, Warszawie – 7 grudnia i we Wrocławiu – 13 grudnia.

Na uwagę zasługują m.in. wystąpienia Alexandra Meijersa, który koncentruje się na technologiach Microsoftu. We Wrocławiu opowie on o HoloBasics i HoloAdvanced. Najnowszych danych na temat HoloLens nie zabraknie także podczas konferencji w Krakowie. Tam Dennis Vroegop przedstawi wykład na temat Mixed Reality. Zainteresowanym tematyką telepresence, robotami humanoidalnymi czy Virtual Reality nie trzeba mówić, kim jest Martin Förtsch. Na jednym z wykładów w Warszawie podejmie temat Project Avatar – Telepresence robotics. Z pełną agendą wydarzenia można zapoznać się na stronie.

Code Europe to ponad 150 wykładów i 15 warsztatów prowadzonych przez ponad 130 prelegentów z 22 krajów w 3 miastach w 3 dni – 5 grudnia w Krakowie, 7 grudnia w Warszawie i 13 grudnia we Wrocławiu. Konferencję organizuje Grupa Absolvent.pl mająca 6-letnie doświadczenie w tworzeniu wydarzeń dedykowanych osobom stawiającym na rozwój kariery. Bilety na konferencję do pobrania ze strony.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij