Jak dotrzeć do mózgów przebodźcowanych klientów [NM Q&A live]

Jak dotrzeć do mózgów przebodźcowanych klientów [NM Q&A live]

Jak dotrzeć do mózgów przebodźcowanych klientów [NM Q&A live]

W jaki sposób skutecznie docierać do „cyfrowych zombie”? Jak tworzyć brain-friendy komunikację reklamową? Czy marki powinny podejmować tematy związane ze zdrowiem psychicznym?

SPRAWDŹ

Future & Inspire – dotknij technologii jutra już w grudniu

Future & Inspire – dotknij technologii jutra już w grudniu
Technologie prosto z filmów albo książek science-fiction stają się rzeczywiste. Jeszcze do niedawna nikt nie myślał o produkcji gogli holograficznych, Mixed Reality czy telepresence.
O autorze
2 min czytania 2017-11-24

Dziś można powiedzieć, że wkraczamy w erę rozwiązań, które pozwolą na zmodyfikowanie sposobu, w jaki dotychczas korzystaliśmy z urządzeń elektronicznych.

Świat nowoczesnych technologii zaskakuje i inspiruje. Tempo, w którym tworzy się urządzenia elektroniczne bywa zadziwiające. Ledwo oswoiliśmy się z kinectami, już pojawiają się okulary VR. Teraz, kiedy powoli VR-y zaczynają być dostępne, słyszymy o HoloLens. Co potem?

Okulary, które zmienią świat?

HoloLens to okulary holograficzne tworzone przez Microsoft. Trudno je nawet nazwać okularami, bo bardziej przypominają gogle wyposażone w sensory, wyświetlacze i układ obliczeniowy Holographic Processing Unit (HPU). Jak to urządzenie zmieni świat? HoloLensy mają uwolnić nas od ekranów i zmodyfikować sposób korzystania z elektroniki. Rozwiązanie to będzie można wykorzystać np. w inżynierii albo medycynie. Co ważne, gogle są autonomiczne – aby działać, nie muszą być podłączone do telefonu czy komputera.

HoloLensy łączą świat cyfrowy z rzeczywistym przez aktywne mapowanie otoczenia i nakładanie na istniejące obiekty cyfrowych informacji. Samo w sobie nie brzmi to innowacyjnie. Nowa jest za to jakość. Odczucia przy korzystaniu z tego rozwiązania będą realistyczne – znaczenie ma tu obraz i dźwięk, w tym dźwięk wirtualnych przedmiotów.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Przenieś się do Windowsa

Microsoft nie skupił się jednak tylko na HoloLensach. Stworzył także Mixed Reality, która łączy rzeczywistość wirtualną (VR) pozwalającą przenieść się do innego miejsca z rzeczywistością rozszerzoną (AR) umożliwiającą dodawanie elementów wizualnych do realnego świata.

Praktycznie Mixed Reality pozwala wejść do wirtualnego środowiska Windows 10. Platforma ma stosunkowe niskie wymagania sprzętowe a kompatybilne gogle dostępne są za około 400–500 dolarów. Urządzenia tworzą np. Samsung z HMD Odyssey czy Dell z Visor.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Skróć czas i zmniejsz odległość

Telepresence, czyli teleobecność to zbiór rozwiązań technicznych dających wrażenie, że mimo odległości i różnicy czasu, osoby rozmawiające ze sobą są w jednym pomieszczeniu. Telepresence pozwala przenieść się w inne miejsce, nie ruszając się z fotela.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Brzmi jak wideokonferencja? Nie do końca. Od wideokonferencji rozwiązanie różni się wysoką rozdzielczością obrazu i jakością dźwięku. Jeśli to możliwe, wykorzystuje się także otoczenie, aby było ono identyczne u wszystkich uczestników rozmowy. Dodatkowym atutem są kwestie techniczne – szybkie i proste połączenia bez problemów z obsługą.

Daj się zainspirować

Bez wątpienia nowoczesne technologie to przyszłość nie tylko rozrywki, lecz także dziedzin mających służyć ludziom. Najświeższe informacje o HoloLens, Mixed Reality czy Virtual Reality można uzyskać podczas Code Europe, największej konferencji programistycznej, która odbędzie się w Krakowie – 5 grudnia, Warszawie – 7 grudnia i we Wrocławiu – 13 grudnia.

Na uwagę zasługują m.in. wystąpienia Alexandra Meijersa, który koncentruje się na technologiach Microsoftu. We Wrocławiu opowie on o HoloBasics i HoloAdvanced. Najnowszych danych na temat HoloLens nie zabraknie także podczas konferencji w Krakowie. Tam Dennis Vroegop przedstawi wykład na temat Mixed Reality. Zainteresowanym tematyką telepresence, robotami humanoidalnymi czy Virtual Reality nie trzeba mówić, kim jest Martin Förtsch. Na jednym z wykładów w Warszawie podejmie temat Project Avatar – Telepresence robotics. Z pełną agendą wydarzenia można zapoznać się na stronie.

Code Europe to ponad 150 wykładów i 15 warsztatów prowadzonych przez ponad 130 prelegentów z 22 krajów w 3 miastach w 3 dni – 5 grudnia w Krakowie, 7 grudnia w Warszawie i 13 grudnia we Wrocławiu. Konferencję organizuje Grupa Absolvent.pl mająca 6-letnie doświadczenie w tworzeniu wydarzeń dedykowanych osobom stawiającym na rozwój kariery. Bilety na konferencję do pobrania ze strony.