Poczuj przyszłość na własnej skórze! Jutronauci już 9 grudnia w Warsaw Spire

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Poczuj przyszłość na własnej skórze! Jutronauci już 9 grudnia w Warsaw Spire

Na wydarzeniu będącym finałem kilkumiesięcznej akcji promującej innowacyjność i przedsiębiorczość będzie można posłuchać m.in. Sebastiana Kulczyka, Tomasza Opasińskiego czy Aleksandry Przegalińskiej; w części wystawienniczej doświadczyć technologii jutra na własnej skórze...

...zaś w części warsztatowej wspólnie z jutronautami - wizjonerami, innowatorami działającymi w obszarach architektury, designu, biznesu, nauki, nowych technologii - opracować rozwiązania na najbardziej palące problemy współczesnego świata.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Organizatorzy wydarzenia, Gazeta Wyborcza wraz z Partnerem – Kulczyk Investments, przygotowali atrakcje dla wszystkich gości interesujących się innowacyjnością i przyszłością. W programie m.in.:

  1. wystąpienie Tomasza Bagińskiego, twórcy filmów animowanych. W 2003 r. jego film “Katedra” został nominowany do Oscara. Tomasz, uczestniczący w konferencji przez Skype, opowie o przyszłości w branży filmowej oraz o swoich doświadczeniach w pracy nad filmami nagradzanymi na całym świecie.
  2. panel o wyzwaniach i szansach związanych z rozwojem technologii, w którym dyskutować będą: Aleksandra Przegalińska (filozofka, badaczka rozwoju nowych technologii), Magdalena Stobińska (fizyczka, doktor habilitowana nauk fizycznych) oraz Kamil Kulesza (kieruje Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów działającym w ramach PAN).

Przestrzeń warsztatowa

W ramach wydarzenia dostępna będzie również część warsztatowa, do której zapraszamy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Organizatorzy planują postawić przed każdą grupą warsztatową problem, który uczestnicy będą mieli zadanie rozwiązać pod opieką mentorów.

Jutronauci to projekt o Polakach, którzy mają szansę zmienić naszą przyszłość. Wśród nich analityczka trendów Zuzanna Skalska, projektant Oskar Zięta czy zajmująca się onkologią eksperymentalną profesor Magdalena Król.
Podczas warsztatów chcemy, by wraz z uczestnikami wydarzenia szukali rozwiązań na wyzwania, z którymi ludzie będą się mierzyć w świecie przyszłości. Dzięki temu można będzie poobserwować swojego idola w działaniu i wspólnie stworzyć prototyp, który pomoże zmierzyć się z problemami dotyczącymi zanieczyszczenia środowiska, starzejacego sie społeczeństwa czy rynku pracy Przewidzieliśmy także atrakcje dla najmłodszych. Liczymy na udział osób w każdym wieku i z każdego środowiska. – mówi Iwona Pawluk z "Wyborczej", odpowiedzialna za projekt Jutronauci.

Warsztaty dla dorosłych poprowadzą Jan Dąbrowski z Akademii Leona Koźmińskiego i Rafał Stefański - trener, szef firmy szkoleniowej Yes Consensus. Warsztaty dla dzieci realizowane są przez Fundację Digital University.

Przestrzeń wystawiennicza

Odwiedzający będą mieli również okazję doświadczyć tego, jak będzie wyglądać przyszłość w ramach specjalnie przygotowanej części wystawienniczej. Czym będziemy się poruszać? Co będziemy jeść? Gdzie będziemy mieszkać? Co będziemy robić w czasie wolnym? Czy będziemy latać w kosmos?

Otwarci na ludzi i na świat. Marzyciele, odkrywcy i architekci naszej przyszłości. Inspirują i zarażają entuzjazmem, bo tak właśnie zmieniają świat. Z głową w chmurach, ale z sercem na dłoni. To właśnie nasi Jutronauci. Jedenastu wspaniałych, którzy przez kilka ostatnich miesięcy zachęcali do rywalizacji na marzenia i pomysły jakich świat nie widział – mówi Sebastian Kulczyk, CEO Kulczyk Investments, partnera projektu..

Wśród wystawców znajdą się m.in.

  • VERSABOX - przemysłowy pojazd autonomiczny,
  • HYPER POLAND – kapsuła do szybkiego przemieszczania się,
  • ELECTROLUX - inteligentny odplamiacz usuwający plamy za pomocą wody i fal ultrasonicznych,
  • PHOTON - robot edukacyjny do nauki oprogramowania,
  • MASHAMBAS - wieżowiec, w którym uprawia się, a następnie sprzedaje żywność.

Jutronaci

Jutronauci to ogólnopolska akcja organizowana przez Gazetę Wyborcza, przy wsparciu Partnera projektu – Kulczyk Investments, oraz wsparciu Patrona Medialnego – Radio Tok FM, która promuje innowacyjnych, przedsiębiorczych Polaków, którzy są liderami w swoich kategoriach. Wśród Jutronautów znajdują się m.in. Aleksandra Przegalińska, Agata Kołodziejczyk, Jakub Michalski, Tomasz Opasiński, Zuzanna Skalska czy Michał Biskup.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij