Niestandardowy projekt Grupy Waryński i Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Niestandardowy projekt Grupy Waryński i Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie

W piątek 7.06 w CSW Zamek Ujazdowski rusza wystawa pt. „Historia wagi ciężkiej”. To premierowa realizacja wybitnego niemieckiego artysty Christiana Jankowskiego, który pod koniec maja rzucił polskim ciężarowcom wyzwanie zmierzenia się z historią.

fot. Sportowcy – polscy ciężarowcy – podnoszą pomnik Ludwika Waryńskiego w Warszawie w ramach premierowego projektu „Historia wagi ciężkiej” Christiana Jankowskiego prezentowanego na wystawie „Historia wagi ciężkiej / Heavy weight History”  w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski do 25 sierpnia. Dzięki uprzejmości Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zaproszeni do projektu sportowcy próbowali siłą własnych mięśni podnieść najważniejsze warszawskie monumenty, w tym słynny pomnik Ludwika Waryńskiego – symbolu, który towarzyszył marce Waryński przez kilkadziesiąt lat.

– Zdecydowaliśmy się wziąć udział w przedsięwzięciu realizowanym przez CSW i Polski Związek Podnoszenia Ciężarów nie tylko ze względu na walory artystyczne projektu i możliwość współpracy z jednym z najciekawszych współczesnych artystów, ale przede wszystkim z uwagi na symbolikę związaną z tą realizacją. Podobnie jak Christian Jankowski wierzymy, że historia to żywa tkanka, która inspiruje do poszukiwania nowych form wyrazu w teraźniejszości. Szanując 60-letnią tradycję marki Waryński, która niezmiennie stanowi istotny element tożsamości Grupy, odważnie wkraczamy na nowe obszary działalności biznesowej, a teraz również kulturalnej – powiedział Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

Oprócz premiery „Historii wagi ciężkiej” – która będzie fotograficzną i filmową dokumentacją zmagań polskich ciężarowców – na wystawie w CSW będzie można zapoznać się z wcześniejszymi projektami Christiana Jankowskiego. Uroczyste otwarcie odbędzie się 7 czerwca br. o godz. 18.00. Prace artysty będzie można oglądać w Warszawie do 25 sierpnia. Po prezentacji w CSW Zamek Ujazdowski, „Historia wagi ciężkiej” zostanie zaprezentowana w Bundeskunsthalle w Bonn oraz w Centrum Sztuki Współczesnej w Tel Awiwie.

Christian Jankowski to jeden z najciekawszych współczesnych twórców postkonceptualnych, który w swoich pracach porusza istotne problemy związane z rolą sztuki we współczesnym społeczeństwie. Artysta chętnie i często wykracza poza utarte schematy i prowokuje do refleksji – w nowatorski sposób posługując się wszechobecnymi w masowej kulturze formatami.

fot. Sportowcy – polscy ciężarowcy w ramach premierowego projektu „Historia wagi ciężkiej” Christiana Jankowskiego prezentowanego na wystawie „Historia wagi ciężkiej / Heavy weight History”  w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski do 25 sierpnia. Dzięki uprzejmości Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij