Ponad 3100 dzieci założyło w mijającym roku gogle VR w ramach kampanii Autostrada do Szkoły

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Ponad 3100 dzieci założyło w mijającym roku gogle VR w ramach kampanii Autostrada do Szkoły

Wirtualna rzeczywistość, specjalne gogle i interaktywny stół iTable – nie, to nie targi nowych technologii, a narzędzia wykorzystywane do edukacji dzieci z zakresu zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W 2017 roku, Autostrada Wielkopolska SA rozpoczęła innowacyjny program społeczno-edukacyjny AUTOSTRADA DO SZKOŁY. W mijającym roku w akcji wzięło udział ponad 3100 dzieci z 50 szkół z 13 powiatów w województwach wielkopolskim i lubuskim, a jak zapowiadają organizatorzy to dopiero początek.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z badań przeprowadzonych przez IPSOS przed startem akcji wynika, że już co piąty rodzic dostrzega zagrożenia na drodze, którą jego dziecko pokonuje z domu do szkoły. Natomiast co trzeci opiekun widzi potrzebę zmian, które poprawiłyby bezpieczeństwo najmłodszych uczniów.

- Wychodzimy naprzeciw tym wyzwaniom, chcemy by dzieci czuły się bezpieczne na drodze do szkoły, a rodzice nie martwili się o swoje pociechy. W zajęciach wykorzystujemy technologię Virtual Reality, która za pomocą specjalnych gogli i autorskiej aplikacji, w której głosu użyczył Jarosław Boberek, pozwala przenieść się do wirtualnego miasta, poruszać po wirtualnych drogach, a podczas zabawy uczyć zasad ruchu drogowego. Udostępniamy dzieciom również interaktywny stół iTable, dzięki któremu każda lekcja zamienia się w podróż po świecie zaawansowanej technologii – mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa Autostrady Wielkopolskiej SA.

Edukacja dzieci to nie jedyna korzyść płynąca z programu AUTOSTRADA DO SZKOŁY. Drugim filarem programu są inwestycje w infrastrukturę poprawiające bezpieczeństwo dzieci przy szkołach. Wielkopolska i Lubuska Komendy Policji określiły potencjalnie niebezpieczne miejsca w pobliżu szkół i wytypowały placówki, które zostaną wyposażone w brakującą infrastrukturą zapewniającą bezpieczeństwo pieszych. Pierwsze inwestycje zostały zrealizowane z pomocą partnera programu, firmy STRABAG, w gminie Buk, w pobliżu Szkoły Podstawowej w Szewcach oraz Szkoły Podstawowej w Dobieżynie. 

Dodatkowo, Autostrada Wielkopolska SA nawiązała współpracę z poznańską wyższą szkołą artystyczną, School of Form. Zorganizowano warsztaty kreatywne dla młodych projektantów z kierunków Communication i Domestic Design. Ich zadaniem było zaproponowanie innowacyjnych rozwiązań infrastrukturalnych poprawiających poziom bezpieczeństwa dzieci, możliwych do zrealizowania w pobliżu szkół. Przy wsparciu wykładowców oraz ekspertów z firmy Strabag i Autostrady Wielkopolskiej SA studenci zaproponowali m.in.:

  • wykorzystanie energii kinetycznej wytwarzanej przez pieszych do podświetlenia chodnika
  • barierki instalowane przy przejściach, otwierające się, gdy światło dla pieszych jest zielone
  • dodatkowe progi zwalniające, wyposażone w odblaskowe wzory
  • postać pozytywnego bohatera – Zebrę Zbyszka

Warsztaty zakończyły się wernisażem i wystawą prac w centrum Poznania.

Dzięki AUTOSTRADZIE DO SZKOŁY lekcje z wykorzystaniem VR przez 3 lata zorganizowane zostaną w sumie w niemal 200 szkołach podstawowych. Placówki mogą zgłaszać się do udziału w akcji poprzez stronę internetową.

Inwestycje infrastrukturalne realizuje spółka STRABAG. Program wspierają w roli partnerów Kulczyk Foundation i Autostrada Eksploatacja SA. Patronami honorowymi programu są Komenda Główna Policji, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Wielkopolski Urząd Marszałkowski, Lubuski Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij