“Ciapaty, menel, kebab – człowiek”. Poznań stworzył mocną kampanię społeczną, która porusza problem nietolerancji

“Ciapaty, menel, kebab – człowiek”. Poznań stworzył mocną kampanię społeczną, która porusza problem nietolerancji
Kilka miesięcy wstecz dużo słyszało się o nietolerancji, chociażby w polskim transporcie miejskim. Szacunek dla każdego człowieka i niezgoda na dyskryminację - to cel kampanii, która ruszyła w Poznaniu. Jej twórcy nie zgadzają się na ocenianie innych przez pryzmat stereotypów i opinii.
O autorze
1 min czytania 2017-12-19

Aby kampania mogła wystartować, przez długi czas szukano wspólnego mianownika dla każdego człowieka, niezależnego od czynników społecznych i fizycznych. 36,6 – tyle wynosi temperatura naszego ciała. Normalna, powszechna i równa dla wszystkich. Tak normalna, jak to, że jesteśmy takimi samymi ludźmi. Tak powszechna, jak nasze prawo do godności i szacunku wobec siebie i innych. Tak równa, jak równi jesteśmy sobie. Zacznijmy żyć według tych zasad. Zgodnie z naszą naturą*

W ramach kampanii powstał m.in. film promocyjny oraz akcja ulotkowa. Prezydent Poznania podkreślił, że prawo do poszanowania godności osobistej gwarantuje każdemu człowiekowi Konstytucja.

PS

Każdemu należy się szacunek, równe traktowanie i poszanowanie praw człowieka, tak powstał maraton Pisania Listów, który odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Miliony osób na całym świecie przyłączą się do akcji, która jest największą globalną akcją w obronie praw człowieka. W ubiegłym roku w Polsce napisano ponad 356 tys. listów, a na całym świecie podjęto ponad 4,6 mln akcji.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Więcej o akcji przeczytacie → tutaj.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Ubrane w stroje królewien i wróżek dziewczynki głośno mówią „Fuck!”, tłumacząc, że są gorsze słowa: nierówność, przemoc czy gwałt. Właśnie przeciwko takim zjawiskom stanowczo protestują i zachęcają do walki o równe prawa!

 

*źródło: poznan366