Czy technologia może uratować nam życie? Audi znalazło sposób na kierowców, którzy podczas jazdy używają telefonów!

Czy technologia może uratować nam życie? Audi znalazło sposób na kierowców, którzy podczas jazdy używają telefonów!

Z danych Europejskiego Barometru Odpowiedzialnej Jazdy 2016 wynika, że nawet co trzeci polski kierowca (30%) pisze SMS-y w trakcie jazdy samochodem, a blisko co drugi (48%) rozmawia przez telefon bez użycia zestawu głośnomówiącego. Niestety nie wszyscy wiedzą, czym mogą to przypłacić.

Odwrócenie uwagi od drogi i jazda z oczami w smartfonie przez 5 sekund (gdy prędkość wynosi ok. 50k/h) daje nam 70 metrów przejechanych bez obserwowania otoczenia, a to zwiększa ryzyko wypadku aż o 23 procent. Audi znalazło na to sposób!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

By ograniczyć wypadki, w których udział brali kierowcy korzystający z telefonu podczas jazdy, Audi opracowało kod bezpieczeństwa, który śledząc sygnał GPS telefonu, blokuje strony internetowe na czas jazdy samochodem.

Specjalny kod bezpieczeństwa blokuje dostęp do witryny internetowej w telefonie, jeśli kierowca porusza się ponad 20 km na godzinę.

PS

Rok temu, również w Szwecji, Toyota znalazła sposób na ograniczenie korzystania z urządzenia podczas jazdy. W kampanii „Stop Texting and Driving” wykorzystała Siri (inteligentnego, osobistego asystenta). W jaki sposób? Zobaczcie!

PS2

Spot „When You Get Home” pokazuje, jak niebezpieczne jest używanie telefonu komórkowego podczas jazdy. Ten krótki filmik bazuje na prawdziwej fotografii i śmiertelnym wypadku samochodowym.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij