Tańsze przejazdy współdzielone. Uber rzuca wyzwanie smogowi w Warszawie

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Tańsze przejazdy współdzielone. Uber rzuca wyzwanie smogowi w Warszawie

Uber wspiera Warszawę w walce ze smogiem i ogłasza promocję na przejazdy współdzielone. Dziś, 9 stycznia, każdy przejazd w stolicy z wykorzystaniem opcji rozdzielenia rachunku będzie o 30 proc. tańszy. Wystarczy tylko dodać specjalny kod promocyjny SMOGPL2018 w aplikacji Uber.

Smog już od kilku lat pozostaje zmorą wielu polskich miast, a biorąc pod uwagę jakość powietrza pozostajemy niechlubnym liderem wśród państw Unii. Bez cienia przesady można powiedzieć, że Polska stała się europejską stolicą smogu. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) aż 33 spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej leży właśnie w granicach Polski. W dużej mierze taka statystyka jest rezultatem rosnącej liczby samochodów na naszych drogach. Od 1990 roku liczba aut na naszych drogach wzrosła czterokrotnie: z 5,2 mln do ponad 21 mln1. W samej tylko Warszawie na 1000 mieszkańców przypada ponad 921 zarejestrowanych pojazdów. Na domiar złego średni wiek samochodu w Polsce sięga 12 lat2. Z drugiej strony dwóch na trzech mieszkańców stolicy uważa, że aplikacje mobilne mogą być alternatywą do posiadania prywatnego samochodu3.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak wskazują eksperci z firmy Plume Lab, twórcy bezpłatnej aplikacji Plume Air Report, pozwalającej monitorować jakość powietrza na całym świecie, największe niebezpieczeństwo związane z ekspozycją na smog i trujące pyły ma miejsce zimą. Właśnie dlatego, aby zachęcić mieszkańców Warszawy do ograniczenia smogu w ich miastach, Uber ogłasza promocję skierowaną do użytkowników, którzy zechcą skorzystać z opcji rozdzielenia rachunku. 9 stycznia 2018 roku każdy przejazd w stolicy, współdzielony z innym użytkownikiem aplikacji, będzie o 30 proc tańszy.

Jak to działa?

1) W zakładce „Płatności” --> „Promocje” --> „Dodaj kod”’ należy wprowadzić specjalny kod promocyjny : SMOGPL2018

2) Kliknąć „Zamów przejazd”

3) W dolnej części ekranu wybrać opcję „Rozdziel rachunek”

4) Wprowadzić nazwisko lub numery telefonu pasażera, z którym chcemy współdzielić przejazd 

Każdy ze współpasażerów powinien wprowadzić kod promocyjny do aplikacji jeszcze przed zamówieniem przejazdu. Wszyscy pasażerowie otrzymają wówczas powiadomienia w aplikacji Uber, które należy zaakceptować. Z możliwości tańszych przejazdów współdzielonych mogą skorzystać wszyscy użytkownicy korzystający z aplikacji Uber na terenie Warszawy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij