Przedsiębiorco, rozpocznij rok dobrym uczynkiem

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Przedsiębiorco, rozpocznij rok dobrym uczynkiem

Początek nowego roku budżetowego to idealny moment, by w plany biznesowe wpisać także zaangażowanie społeczne firmy. Gotowe i sprawdzone rozwiązanie proponują twórcy Szlachetnej Paczki. Pakiet Inwestora Społecznego pozwala nawet małym i średnim firmom rozpocząć efektywne działania z obszaru CSR.

Projekt Szlachetna Paczka to nie tylko grudniowy finał związany z prezentami gwiazdkowymi dla potrzebujących rodzin. To całoroczna praca tysięcy wolontariuszy, którzy odwiedzają te rodziny, poznają ich potrzeby, opiekują się także dziećmi i młodzieżą z problemami. Pakiet Inwestora Społecznego pozwala wesprzeć finansowo te działania.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Inwestor Społeczny to innowacyjny pomysł dla firm, dający okazję do lokalnego zaangażowania w wiodący, szeroko rozpoznawalny projekt jakim jest Szlachetna Paczka. Mamy nadzieję, że w ten sposób przybliżymy ludzi, którzy odnieśli sukces do tych, którym trzeba pomagać, bo sukces dopiero przed nimi” – przekonuje twórca Szlachetnej Paczki ks. Jacek WIOSNA Stryczek.

Firmy zyskują pewność, że ich pieniądze zostaną wykorzystane efektywnie, bo współpracują z jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych akcji charytatywnych w Polsce. Przedsiębiorcy mają szansę pomagać w swoim najbliższym otoczeniu, bo Inwestor Społeczny daje możliwość wyboru wspieranej grupy wolontariuszy w określonym mieście czy nawet dzielnicy. Dzięki darowiźnie możliwe staje się między innymi szkolenie nowych wolontariuszy w regionie, co przekłada się na większą skuteczność pomagania potrzebującym rodzinom, a także zwiększenie ich liczby.

„Działam lokalnie, bo jeśli społeczność lokalna będzie się miała lepiej to i ja będę się miał lepiej. Byle zapoczątkować łańcuch. Wypuścić dobrą energię, która pracuje dalej i pomnaża efekty” – przekonuje Krzysztof Szota, szef kancelarii podatkowej z Gdańska, który jest już Inwestorem Społecznym Szlachetnej Paczki.

Polscy przedsiębiorcy niekiedy nie podejmują się działań CSR z obawy, że będzie to drogie, bardzo czasochłonne i związane z dodatkową biurokracją w firmie. Pakiet Inwestora Społecznego odpowiada i na te wątpliwości. Dzięki współpracy technologicznej Szlachetnej Paczki i Allegro, dołączenie do grona pomagających jest równie przystępne, jak typowe zakupy internetowe na największej platformie zakupowej w Polsce.

„Decyzję o pomaganiu można podjąć tu i teraz, siedząc przed monitorem swojego komputera. Skorzystało już z tego już ponad 100 firm, a to dopiero początek nowego roku budżetowego. Jest to więc idealny moment na decyzję o rozpoczęciu działań z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Wystarczy zakup pakietu Inwestora Społecznego na Allegro, by skorzystać z gotowego, sprawdzonego i efektywnego programu pomocy osobom potrzebującym” - mówi Krzysztof Śpiewek, manager CSR Allegro.

Zakup pakietu Inwestora Społecznego to forma darowizny, dlatego umożliwia odliczenie jej od podatku. Przedsiębiorca będzie otrzymywał na bieżąco raporty z wykorzystania swoich pieniędzy, a dzięki kontaktowi z wolontariuszami Szlachetnej Paczki, otrzyma także dodatkową możliwość zaangażowania siebie i swoich pracowników w działania charytatywne. Na przykład poprzez udział w lokalnych wydarzeniach Szlachetnej Paczki, zorganizowanie magazynu w swojej firmie czy udział w finale akcji wspólnie z wolontariuszami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij