Polscy artyści wspierają Szlachetną Paczkę

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Polscy artyści wspierają Szlachetną Paczkę

A Szlachetna Paczka wspiera polskich artystów. To efekt współpracy Stowarzyszenia Wiosna, Muzeum narodowego w Krakowie, Fundacji Lotto oraz Allegro. Ponad 130 dzieł sztuki jest już dostępnych na licytacjach internetowych.

Tak projekt SZTUKA TERAZ, który promuje młodych twórców oraz modę na pomaganie, wkracza w nową erę. Internetowe licytacje potrwają do 25 lutego!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Prace artystów, które licytować może każdy, wybrane zostały po wnikliwej analizie wybitnych kuratorów sztuki. Artyści pochodzą z całej Polski. Najmłodszy ma 19 lat, a najstarszy 75. Stworzyli pejzaże, rzeźby, kompozycje sztuki współczesnej, a nawet ikony w wielu technikach. Mają jednak wspólny mianownik - wszystkie pomagają innym.

Licytacje internetowe z projektu Sztuka Teraz to kolejny element zacieśniania współpracy Szlachetnej Paczki i Allegro. Ostatnią kampanię świąteczną Allegro połączono z dobroczynnością. Szlachetna Paczka razem Allegro stworzyła unikalny mechanizm przygotowania paczek online. Dzięki temu Allegro razem z swoimi klientami pomogło 130 rodzinom z województwa lubelskiego.

Allegro dołącza do projektu Sztuka Teraz, bo chce wesprzeć ideę łączącą pomaganie z promocją młodych polskich artystów. Staramy się sprawić, by w Polsce powstała moda na posiadanie w domu lub biurze dzieła sztuki, które stworzył młody rzeźbiarz, malarz czy grafik, a które przy okazji pomogło potrzebującym. To przecież przepiękna synergia” - mówi Alicja Caban - koordynator projektu “Sztuka Teraz”.

Do 28 stycznia dzieła z projektu Sztuka Teraz prezentowane były na specjalnej wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie obok „Damy z Gronostajem”. Obecnie wszystkie prace można zobaczyć na wystawie w kamienicy Szołayskich w Krakowie. A do 25 lutego można je licytować na sztukateraz.allegro.pl To poważna zmiana w dotychczasowej historii projektu, który zainicjował założyciel Szlachetnej Paczki.

Dzięki Allegro zamieniamy licytację w niewielkim gronie osób, na wielki internetowy przegląd dzieł, których wartość zależeć teraz będzie od wielkości serc licytujących z całego świata. Ten projekt to kolejny obszar naszej strategicznej współpracy. Oddajemy Szlachetnej Paczce naszą platformę, by mogła pomagać jeszcze mocniej” - mówi Krzysztof Śpiewek - menedżer CSR w Allegro

Schemat aukcji jest prosty. Dochód wspiera Szlachetną Paczkę oraz młodych artystów. Na Allegro wybierać można spośród 135 dzieł. Ich wartość początkowa wynosi od 300 do 500 złotych, ale z każdym dniem suma wsparcia wzrasta.

Wszystkie prace artystów dostępne są na stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij