Reklama zmienia spojrzenie: Alkohol

Reklama zmienia spojrzenie: Alkohol

Dziś przygotowaliśmy dla Was kolejną część cyklu reklam, które mają zmienić nasze spojrzenie. Pod lupę wzięliśmy spoty mówiące o zgubnych skutkach nadużywania alkoholu.

Zobaczcie szokujące kreacje i dajcie nam znać, która z nich najbardziej podziałała na Waszą wyobraźnię!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

#1

Zdarzyło Ci się kiedyś pomylić numery? W jednej z kampanii wykorzystano prawdziwe nagranie z linii 911, pod który kobieta zadzwoniła po pizze. Na miejscu mundurowi zastali awanturującego się pijanego mężczyzna i pobitą kobietę, jego żonę. To ona dzwoniła „po pizzę”. Prawdopodobnie telefon oraz trzeźwy umysł dyspozytora uratował ją od kolejnych razów.

#2

Przed utratą kontroli po spożyciu napojów wyskokowych przestrzegała czeska kampania zrealizowana w 2007 roku.

W ramach akcji zaprojektowano specjalne kufle kontrolne. Mogliśmy zobaczyć na nich pół wizerunku kobiety i znak ostrzegawczy, który brzmiał “Please don’t lose control over your drinking”.

#3

Jeśli jesteśmy już przy niestandardowych działaniach, warto przywołać tutaj jeden z pokazów mody, na którym zaprezentowano niepożądane skutki nadużywania alkoholu… A Ty, znasz swój limit?

#4

Przestraszone dzieci i opiekujące się nimi potwory. Takie kadry widzimy w nowym spocie kampanii społecznej, mającej uświadamiać, czym dla dzieci jest alkoholizm ich rodziców. - Jak twoje dzieci widzą cię, gdy jesteś pijany? - pytają autorzy spotu.

#5

Z kolei kampania z 2008 roku, kierowana do młodych kobiet, mówiła: „Jeśli pijesz jak mężczyzna, możesz skończyć, wyglądając jak on.”

#6

Fundacja We Save Lives przygotowała zaskakującą kampanię, która odbyła się w toalecie. Klienci popularnego klubu w Los Angeles mogli usłyszeć z lustra historię mężczyzny, który zabił człowieka w wypadku, kiedy jechał pod wpływem alkoholu.

#7

Alkohol wywiera wpływ nie tylko na pijących, ale także na otoczenie. Czy wiesz, że ciężko później uwolnić się z tego brzemienia?

#8

Pijąc alkohol nawet nie zdajesz sobie sprawy, że możesz być niebezpieczny dla swojej rodziny. Czy chcesz aby widzieli Cię jako potwora?

#9

A Ty, zacząłbyś tak noc?

#10

Pamiętaj, że nawet jeśli Ty nie wiesz kiedy przestać, alkohol zna Twój limit… Uważaj, alby nie przekroczyć pewnej granicy. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij