Czy roboty też mogą mieć traumę? W pięknej, metaforycznej historii War Child opowiada o życiu małych uchodźców

Czy roboty też mogą mieć traumę? W pięknej, metaforycznej historii War Child opowiada o życiu małych uchodźców

Dwuminutowy film wyprodukowany przez Raw London wystawia zdrowie psychiczne i traumę na pierwszy plan, odzwierciedlając misję charytatywną polegającą na pomocy dzieciom dotkniętym wojną.

Jak robot poradziłby sobie z wojną?

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jest to pytanie retoryczne, biorąc pod uwagę, że używanie robotów w kontekście wojskowym wymaga zadania innego pytania. Ale trudno jest opowiedzieć historię, która u wielu powoduje ból, morze wylanych łez i traumę do końca życia. Dlatego organizacja War Child ubiera dziecko w “zbroję”, próbując zobrazować, jak ciężko zaaklimatyzować się komuś, kto przeżył mnóstwo okropności. Zobaczcie tę wzruszającą opowieść o bólu, cierpieniu i utracie poczucia wartości…

PS

Amnesty International chciało, aby mieszkańcy Holandii lepiej zrozumieli, co czują i jak cierpią uchodźcy. Dlatego stworzyli projekt, w którym wprowadzili ludzi w hipnozę, przekazując podświadomie obrazy i uczucia, jakie towarzyszą uciekinierom z Syrii.

PS2

Bardzo łatwo jest przejść obojętnie obok ludzi, którzy nie są nam bliscy, szczególnie w zatłoczonym mieście. Dlatego organizacja pozarządowa Emergency zwraca uwagę na los osób, które generalnie są pomijani i odrzucani przez społeczeństwo.

PS3

W spocie programu TV 2 duńskiej telewizji pojawia się moderator, który zadając pytania, uświadamia nas, że szufladkowanie ludzi nie ma sensu. Wbrew pozorom łączy nas więcej, niż nam się wydaje.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij